Karma Ciltlere Özel Bakım 2022

İnsan cildi, insanın dış dünya ile olan bağlantısını tam anlamıyla sağlamaktadır. Bu sebeptendir ki cildinize ne kadar özen gösterirseniz, dış dünyadan alacağınız geri dönüşler de o kadar olumlu olacaktır.

Her şeyden önce birçok insan cildine ciddi anlamda bakımlar yapmak istemektedir. Buna erkekler de dahil. Erkekler kadınlar kadar cildine özen göstermese de yine cildine özen gösteren erkeklerin sayısı oldukça fazladır.

Cildinizdeki çeşitli sorunları gidermeden önce veya çeşitli cilt bakım kürlerini, bitkisel yöntemleri cildinize uygulamadan önce mutlaka cilt tipinizi öğrenmelisiniz.

Çünkü yapılacak olan bakımlar her cilt tipine göre değişim göstermektedir. Bu yazımızda da karma ciltlere nasıl bakım yapılabileceğini, bu ciltlere yapılan bakımların faydalarını anlatacağız.

Karma Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Karma cilt tiplerinin bakımları son derece önem arz eder. Bunun sebebi cildin bölgeleri hem yüksek yağ oranına hem de nem oranına sahiptir. Ayrıca kuru cilt tipidir. Cildinizdeki her bölgeye uygun olan bakımlar mutlaka yapılmalıdır.

Çeşitli maskeler ile cildin yağ dengesi tam anlamıyla korunabilmektedir. Yine karma yağlı cilt tipinden de kurtulabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz çeşitli kürler sayesinde cildinizi iyileştirmek gerçekten mümkün.

Karma Cilt İçin Muz Maskesi

Muz oldukça faydalı bir meyve türüdür ve muz içerisinde oldukça yüksek oranda magnezyum ve potasyum bulunmaktadır. Ayrıca folik asit de vardır. Bahsettiğimiz bu bileşenler kuru bölgeleri tam anlamıyla nemlendirmektedir.

Cildiniz üstünde oldukça hızlı bir biçimde kan dolaşımını sağlamaktadır ve cildinizin kuru olan bölgelerinin kuru kalmalarını önleme konusunda profesyonel bir meyvedir. Bu yüzden muz maskesini cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildinize uygulayacağınız muz maskesi ile beraber cildinizin kısa sürede iyileştiğini görebilirsiniz. Muz maskesini uzun süreler uygulamak yerine kısa vadede uygulamanız daha iyi olacaktır. Yani ayda 4 sefer uygulamak yerine ayda 10 sefer uygulamak tam anlamıyla fayda sağlar.

Yoğurt ve Yumurta İle Karma Cilde Maske

Yine yoğurt ve yumurta karma ciltlere gerçekten iyi gelmektedir. Mutfağınızda sürekli olarak bulunmakta olan malzemelerden bir tanesi de bilindiği gibi yoğurt ve yumurtadır. Bir kap ,içerisine bir kase yoğurt ve içerisine bir adet yumurta kırarak karıştırmalısınız.

Bu karışımı sert bir kap içerisinde karıştırın ve yüzünüze sürün. 20 dakika kadar cildinizde tuttuktan sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu formülleri kesinlikle sadece yüz dışına uygulamamalısınız. Yüzünüzden başka bir yere sürerseniz çeşitli alerjik etkiler ile karşılaşmanız mümkün hale gelebilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir