Karbonatın Ayaklara Mucize Faydaları

Karbonat olarak bildiğimiz beyaz kabartma tozu olarak kullanılmakta olan çeşitli sodyum tuzlarından biridir. Karbonat dediğimiz zaman direk olarak aklımıza bazı hamur işlerinin gelmesi doğaldır. Karbonat dişleri beyazlatma konusunda oldukça sık bir şekilde kullanılan malzemelerdendir.

Karbonatın aslında oldukça fazla kullanım alanı vardır fakat insanlar tarafından hepsi bilinmemektedir. Yine karbonatın en çok kullanıldığı alanlardan biri de ayak bakımıdır. Karbonat topuk çatlaklarına ve ayakta oluşan mantar ve nasırlara oldukça iyi gelmektedir.

Ayağınızda bu gibi sorunlar var ise çoraplar kullanmayı kapalı ayakkabılar giymeyi tercih edebilirsiniz. Fakat karbonatın bu faydası ile tanıştıktan sonra artık kapalı ayakkabılara ve çoraplara son vereceğinizden eminim. Güzellik salonlarına giderek yüklü miktarlarda paralar vererek ayak bakımı yaptırmanıza artık gerek yok.

Karbonatın Ayaklara Faydası

Karbonatı ayaklarınıza uygulamak için 4 litre kadar ılık su içerisine bir yemek kaşığı karbonat doldurun. İsterseniz iki yemek kaşığı da ilave edebilirsiniz. Yine elinize bir adet yumulşak sünger alın.

Yine bu işlemleri yaptıktan sonra ayaklarınızı güzel bir şekilde su içerisinde bekletin. Yine suyun içerisine lavanta yağı da damlatabilirsiniz. Bir süre sonra ayaklarınızın daha güzel kokmasını sağlayacaktır. Yine ayaklarınızı su içerisinde yarım saat kadar bekletmelisiniz. Yine ayaklarınız yumuşamaya başladıkları zaman ponza taşı ile ayağınızdaki sert bölgeleri törpüleyebilirsiniz. Sonrasında ayaklarınızı kurulayın ve nemlendirici etkisi bulunan kremler ile ayaklarınızı ovun.

Ayakları Nemlendirdikten Sonra Ayaklarınızın nemlenme işlemini tamamladıktan sonra yine ayağınıza direkt olarak pamuklu çoraplar giymeyin. Bu işlemi birkaç haftada bir uygulayabilirsiniz. Ayak bakımı için karbonatı kullandıktan sonra daha farklı kimyasallar kullanmanıza gerek yok. Bu işlemi yaptıktan sonra sadece ve sadece ayağıonıza nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Bu kremi de yine doğada bulunan bitkisel ürünlerden faydalanarak yaparsanız size çok faydası olacaktır. Ayağınızı tam anlamıyla rahatlatmak için doğal ürünler kullandıktan sonra kesinlikle ayaklarınıza kimyasal ürünler sürmemelisiniz. Yine bu işlemi yaptıktan sonra eğer yaz havasındaysanız yazın dışarıya çıkmama ve birkaç saat ayaklarınızı evde dinlendirmelisiniz.  Bu sayede mükemmel ayaklara kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir