Kadınların Sürekli Yapmak İstediği 10 Şey!

Kadınların ya da erkeklerin kendi hormonlarına göre yapmak istedikleri şeyler değişkenlik gösterebilmektedirler. Bu yazımızda kadınların yapmak istedikleri bazı şeylerden bahsedeceğiz. Kadınlar genel olarak erkeklere göre anlaşılmaz ve kararsız olarak adlandırılırlar. Ve anlaşılmazı zor olarak görünürler aslında bu durum böyle değildir ve sorun kadınları anlayamayan erkeklerin bu düşüncesidir. 

Kadınların yapmak istedikleri şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz;

İlgi görmek

Nasıl ki çiçeklerin suya ihtiyacı varsa bazı kadınlarında bu denli ilgiye ihtiyacı vardır. Her zaman ilgi isterler. Ancak erkekler bu durumu anlayamadıkları için bazen çok ilgi gösterildiğinde beni boğuyorsun, az ilgi gösterildiğinde ilgi göstermiyorsun gibi bahanelerle hiç ilgi göstermemeyi tercih etmektedirler. Kadınlar için uygun olan bu durumun ortasını bulmuş ve normal ölçülerde ilgi gösteren erkeklerdir.

Alışveriş yapmak

Kadınlar için bazen ne olduğu fark etmeden sadece alışveriş yapmak psikolojik olarak bir rahatlama eylemi olmaktadır. Parfüm, kıyafet ya da aksesuar fark etmez sadece bir şeyler almak kadınlara bazı dönemlerde gerçekten iyi hissettirir. Bazen mutlu oldukları zaman bazen kendilerini yalnız hissettikleri zaman yani nedeni değişkenlik gösterebilir ama çoğu nedenden sonra çözümü alışveriş yapmakta bulan kadınlar vardır.

Dedikodu

Bu eylem sadece kadınlar ile bağdaştırılmış bir kelimedir. Sanki sadece kadınlar yapıyor gibi görülür, nerede olursa olsunlar, kimle olursa olsunlar kesinlikle her şartta dedikodu yaparlar klişesi son zamanlarda kırılmaktadır ve erkeklerin de en az kadınlar kadar dedikodu yaptıkları görülmektedir. 

Makyaj

Kadınların kendilerini iyi hissettikleri bir diğer eylemdir.

Gezmek

Gezmek de sadece kadınlarla özdeşleştirilmiş bir eylem gibi görülse de her iki cinsiyet için de bu eylem bir rahatlama ve eğlenme aracıdır diyebiliriz. 

Kıskanılmak

Sevgilisi ya da eşi olan her bireyin zaman zaman hoşuna gidebilecek bir olaydır. Kişi kendini değerli hissettiğinde ve özel hissettiğinde daha mutlu olur ve bu durum hoşuna gider. 

Günaydın ve iyi geceler mesajı almak

Bu mesajlar genel olarak erkeklerden beklenmektedir. Özellikle ilişkilerin yeni başlama evresinde dikkat edilen ve önemli bir konuma sahip olan bu mesajlar kişilerin birbirinin aklında olduğunun bir göstergesi olarak sayılmaktadır. 

Alışveriş yaparken sevgilisinin yanında sıkılmaması

Sevgilisi ile alışverişe çıkmak genel olarak erkekler için kötü bir durum olarak yerleştirilmiştir. Ülkemizde yerleşen bu yanlış fikirler her erkeği zan altında bırakmaktadır genelleme yapmadan konuşmak gerekirse çoğu kadın alışverişe gittiğinde sevgilisi de onunla gelsin ve birlikte eğlenceli vakit geçirilsin istemektedirler.

Yemek yaparken erkeklerin mutfakta yardım etmesi

Bu durum bir kadının isteyebileceği en doğal şeylerden birisidir. Bu sadece bir istek olarak kalmamalı erkekler zaten istenilmeden her durumda eşlerine ya da sevgililerine yardım etmelidirler. Hayatın müşterek olduğunun artık geçmişte yaşamayan insanlar olarak farkındayız. Bu durum bir kadının isteyebileceği en doğal şeylerden birisidir. Bu sadece bir istek olarak kalmamalı erkekler zaten istenilmeden her durumda eşlerine ya da sevgililerine yardım etmelidirler. Hayatın müşterek olduğunun artık geçmişte yaşamayan insanlar olarak farkındayız.

Anlayışlı olmak

Anlayışlı olmak bir ilişkide her iki tarafında olması gereken temel özelliklerden en başta gelenidir. Bu nedenle sadece kadınların istediği bir durum değil aynı zamanda erkeklerin de istediğin bir durum haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir