Kadınlar Hakkında 10 Şok Edici Gerçek!

Kadınlar Hakkında 10 Şok Edici Gerçek!

Kadınlar hakkında erkeklerin pek bilmediği, ve duyduğunuzda sizi şaşırtacak bazı bilgiler bulunmaktadır. Duyduğunuz zaman şaşıracağınız ilginç bilgileri şöyle sıralayabiliriz;

Vajina ile ağırlık kaldırma

İlk defa duymuş olabilirsiniz ama bazı yerlerde vajina ile ağırlık kaldırma bir spor türü olarak geçmektedir. Azımsanamayacak sayıda kişi bu sporu yapmaktadır. Aslında bu sporun kasların güçlenmesi gibi bazı avantajları bulunmaktadır.

Kimileri hafif ağırlıklar ile bu olayı gerçekleştirirken bazıları ise ağır taşlar kaldırabilmektedir. Bu egzersizleri yapan kadınlar plastikten yapılmış özel bir aparat kullanmaktadırlar. Bu aparatı vajinaya yerleştirerek ağırlık kaldırılabilmektedir. Aparatın ucunda bulunan ipe kaldırılacak cisim takılır ve böylece kaldırılır. 

Yüksek topuklular

Bu ayakkabıların üretilme amacı aslında erkekler içindir. Eskiden sadece krallar tarafından ve zengin aile soyundan gelenler için kullanılırlardı. Bu da zenginleri normal halktan ayırmak için kullanılmaktaydı ancak zamanla kadınların kullanımına açılmıştır. 

Siz de kadındınız

Anne karnında oluşan bebek, ilk önce kadın olarak gelişmektedir. 68 haftaya kadar anne karnında gelişen tüm bebekler başta kadın olarak var olmaktadırlar. Zamanla cinsiyet kromozomları devreye girmekte ve cinsiyetler değişmektedir. 68. haftadan sonra X ve Y kromozomları devreye girmektedir. 

Konuşma

Kadınların genel olarak çok konuşulduğu düşünülmektedir. Bu durum bilimsel olarak da kanıtlanmış durumdadır. Kadınların bu durumu yaşamalarının da biyolojik bir sebebi bulunmaktadır beyindeki bazı proteinler erkeklere göre daha fazla olduğu için konuşmayı tetikleyici özelliği bulunmaktadır. 

Gaz çıkartma

Başlığa bakıldığında biraz kaba gibi gelebilir ancak insanların sağlıklı olduklarının bir kanıtı olan durumdur. Erkekler bu olayı yaşadıklarında daha kötü bir koku ortaya çıkar gibi düşünülse de aslında kadınlar bu durumu yaşadığında erkeklere göre daha kötü bir koku meydana gelmektedir. Bunun nedeni ise kadın vücudunda bulunan sülfür oranının miktarıdır. Sülfür oranı kadınlarda erkeklere göre daha fazla oranda bulunmaktadır. 

Aldatma

Günlük hayatta ya da filmlerde sanki aldatan kısmın genelde erkekler olduğu gibi bir izlenim verilmektedir. Fakat yapılan araştırmalarda kadınların erkeklere oranla aldatmaya daha fazla eğimli olduğu görülmektedir. Araştırmalara göre her 10 kadından 7si kendini yakalanmayacak durumda hissettiklerinde aldatma yoluna gittiğini göstermektedir. Erkeklerde ise bu sayı her 10 erkekten 2sidir. 

Kabuslar

Araştırma sonuçlarına bakılacak olursa kadınlar erkeklere göre daha fazla kabus görmektedirler. Kadınlar erkeklere nazaran %72 oranında daha fazla kabus görmektedirler. 

Tuvalet kullanımı

Kadınların birçoğu klozet kullanmaktadır ancak kadınların yapısına en uygun tuvalet tarzı aslında alaturka tuvalettir. Klozet kullanımında oturma pozisyonunda kaslar yeterince doğru kasılmadığından doğru bir duruş olmadığı vurgulanmaktadır.

Doğum sırasında gerçekleşen ölümler

Bu durum aslında çok fazla üzerinde durulması gereken önemli bir durumdur. Ancak önemi ve hassasiyeti üzerinde gerekli işlemler yapılmamaktadır. Her 90 saniyede bir kadın doğum esnasında hayatını kaybetmektedir. Ölümler daha çok hastanelerde uygun sağlık sistemlerinin yeterli miktarda bulunmadığı gelişmekte olan ülkelerde görülmektedir.

Bu ölüm oranlarının azaltılması sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Siz de bu alanda duyarlılık sahibi bir insansanız gelişmekte olan ülkelerin sağlık kurumlarına, medikallerine bağış yaparak, gerekli malzemeleri alarak bu ölüm oranlarını azaltmada yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir