Kabartma Tozunun Cilde Mucize Faydaları

Kabartma Tozunun Cilde Mucize Faydaları

Yıllardır mutfağımızın vazgeçilmezleri arasında yer almakta olan kabartma tozu yine yemeklerdeki fonksiyonuna ek olarak güzellik konusunda da birbirinden güzel faydalara sahip. Kabartma tozu hangi sağlık problemi için nasıl kullanacağınızı bildiğiniz takdir de herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu yüzden kabartma tozunun nasıl kullanılacağını mutlaka bilmelisiniz.

Kabartma tozunun en çok bilinen ve en iyi faydalarından biri dişleri beyazlatmasıdır. Aynı karbonat gibi dişlere gayet doğal bir beyazlık vermektedir. Birkaç damla kadar su 5 damla kadar hidrojen yine peroksid beraberinde 1 yemek kaşığı kadar tozu karıştırarak bir karışım elde edin. Bu karışımı da yine diş fırçası ile dişlerinize sürerek 5 dakika bekleyin. Yine sonrasında fırça ile dişlerinizi temizleyebilir ve su ile durulayabilirsiniz. Haftada 1 sefer bu karışımı uyguladığınız takdir de dişlerinizdeki beyazlığı oldukça kısa sürelerde göreceksiniz.

Kabartma Tozundan Şampuan

Eğer şampuanınız bitti ise yapmanız gerekenler belli. Kabartma tozu size yardım edecektir. Biraz kabartma tozunu saçlarınıza dökün ve saçlarınızı taradıktan sonra yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı güzel bir şekilde temizleyecek ve içlerinde bulunan kiri ortadan kaldıracaktır.

Saçlarınız için uygulamış olduğunuz birçok bakım ürünü var ancak hiçbirinden memnun değil misiniz? Eğer kullandığınız şampuan içerisine biraz kabartma tozu atarsanız yine saçlarınızdaki kiri ortadan kaldırır ve saçlarınızın çok daha fazla parlak olmasını sağlamaktadır.

Yine kabartma tozunun bir diğer faydası ise sizlere detoks etkisi yapabilmektedir. Eğer yasemin yağı ile ve deniz tuzunu karıştırırsanız ve küvetinizdeki suya dökerek içerisinde biraz beklerseniz vücudunuzdaki toksinlerden yavaşça arınabilirsiniz.

Kabartma Tozu ve Ciltte Koku

Yine kabartma tozu vücudumuzdaki istenmeyen kokuları önlemektedir. Aşırı sıcak günlerde vücut kokusunun meydana gelmesi herkesin başına gelmektedir. Günümüz çerçevesinde deodorant kullanımı ile beraber vücut kokusunun önüne geçilmeye de çalışılırsa eğer kabartma tozu oldukça iyi olacaktır. Kabartma tozunun güzel bir etki yapmasını istiyorsanız su ile karıştırın ve cildinize sürün. 

Sonrasında koltuk altlarınıza da sürün. Koltuk altlarınız artık eskisi gibi yoğun kokmayacaktır ve sizlerde istediğiniz gibi sıcak havalarda dışarıda rahatlıkla gezebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir