Kabartma Tozu ile Cilt Bakımı

Kabartma Tozu ile Cilt Bakımı

Kabartma tozu ile cilt bakımı oldukça tercih edilen ve yine cilde haddinden fazla faydası olan bir yöntemdir. Cildiniz neredeyse her gün güneş ışınlarına ve çevredeki daha farklı ve daha zararlı faktörlere maruz kalabilmektedir. BU sebepledir ki yüz maskesi yapmak, cildinizin tipine göre cildinize en iyi gelecek olan maskeyi uygulamak çok iyi olacaktır.

Cildinizin temizliği için mutlaka bunları uygulamalısınız. Yine maske yaparak cildinizdeki sivilceleri, akneleri hatta sivilce izlerini dahi ortadan kaldırmanız mümkün. Yüz maskelerini yine çeşitli kozmetik şirketler de üretmektedir fakat bunlar içerdikleri kimyasallar sebebi ile cildinize faydadan çok zarar vermektedir ve en sağlıklı olanı evinizde sizin doğal yöntemler ile hazırlayacağınız maske yöntemleridir.

Aknelere Karşı Karbonat

Yine özellikle de aknelere karşı bu maske çok iyi gelecektir. Akne doğal bir antibakteriyeldir ve cildinizde bulunan akneleri ortadan kaldırma konusunda oldukça iyidir. Yine kabartma tozu ile yüz temizleme jellerini karıştırarak macun kıvamına getirebilirsiniz. Arkasından yüzünüzdeki lekelere, aknelere veya sivilcelere sürebilirsiniz.

Cildinizdeki ölü hücreleri ortadan kaldıracağından dolayı kısa sürede peeling etkisi yapacaktır. Buna da noktasal peeling denmektedir. Noktasal peeling sayesinde vücudunuzun tamamına veya yüzünüzün tamamına uygulamanıza gerek yok sadece hastalıklı bölge üzerine uygulamanız yeterlidir.

Dişleri Kabartma Tozu İle Beyazlatın

Yine diş macunu içerisine biraz kabartma tozu sürerek mükemmel bir beyazlatıcı etkiye sahip olabilirsiniz. Bu konuda genellikle diş macunları zaten kabartma tozundan faydalanabiliyorlar ama her diş macunu da faydalanmıyor o yüzden diş macununuz ile beraber kabartma tozunu kullanırsanız dişlerinize ciddi anlamda mükemmel bir beyazlık verecektir.

Ayrıca kabartma tozu ağız kokusu problemlerini de tam anlamıyla ortadan kaldırmaktadır ve ağzınızın çok daha nezif, temiz ferah kokmasını sağlamaktadır. Bu sayede ağız kokusundan da tamamen kurtulabilmeniz mümkündür.

Cildinizi Kabartma Tozu İle Yumuşatın

Yine cildinizi kabartma tozu ile güzel bir şekilde yumuşatabilirsiniz. Cildinizi yumuşattıktan sonra da yine arkasından çeşitli maskeler uygulayabilirsiniz. Yine ellerinizi de aşırı kullanıyorsanız kabartma tozu ile ellerinizi rahatlatabilir onları yumuşatabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede vücudunuzun her bölgesine kabartma tozu ile güzel bir bakım yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir