İnternetsiz Whatsapp Kullanmak için Yapmanız Gereken Yöntem

Günümüzün modern sosyal medya uygulaması olan Whatsapp hayatımız da kısa sürede büyük bir yer kapladı. Gerek arkadaşlarımız ve ailemizle mesajlaşma, gerek ise görüntülü konuşmamız için olmazsa olmaz bu uygulama kullanım için internet gerektiriyor.Fakat internetin olmadığı zamanlarda ise hiçbir özelliğinizden yararlanamayacağınız bir uygulamadır.

Peki internet olmadan Whatsapp’ı kullanmak mümkün mü ? Mümkünse de bu yöntemler nelerdir ? Evet bu mümkün fakat bu yöntem sadece Anroid için geçerlidir.Bu durumda malesef iOS kullanıcılarını üzüyor.iOS’ta ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı procy veya port ayarlarında herhangi bir değişim kilitli olduğu için bu yöntemden iOS kullanıcıları faydalanamıyor.

Aslında evet bu mümkün, peki bunu nasıl mı yapacağız ? bundan önce tabi ki de gerekli olan bir şart var oda telefonunuzun Android bir cihaz olması gerekiyor. İnternetsiz Whatsapp kullanmak. Eğer telefonunuz Android ise bu işlemi hemen şimdi yapabiliriz Whatsapp’ı internetsiz kullanmak için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

Yapmanız Gereken Yöntem;

  1. İlk olarak ayarlar bölümüne giriyoruz.
  2. Mobil ağlar bölümüne girip erişim alanı ekle seçeneğine tıklıyoruz.
  3. Karşınıza çıkan ekranı şu şekilde dolduruyoruz.
  4. İsim: WhatsApp
  5. APN: İnternet
  6. Proxy: 127.0.0.01
  7. Bağlantı noktasını da: 8080

yaptıktan sonra kaydedip Erişim Noktası Adları kısmından Whatsapp’ı seçip işlemimizi sonuçlandırıyoruz.

PEKİ İNTERNETSİZ WHATSAPP KULLANMANIN BAŞKA YOLLARI VAR MI?

Tabi ki de bu sorunuzu da yanıtlayacak mıyız ?.Fakat internet olmadan da mesajlaşmanın birçok yolu vardır. Bu yollardan en temeli SMS yoluyla mesajlaşmaktır,

Veya dilerseniz Whats App Bluetooth Messenger uygulamasını kullanarak çevrenizdekiler ile kolayca mesajlaşabilirsiniz.Peki bu nasıl mı oluyor ? Bluetooth’un sağladığı kısa mesafeli radyo frekansı kullanılarak rehberinizdeki kişilere mesaj atabilirsiniz.

Fakat bu uygulamayı Google Play Store üzerinde bulamazsınız çünkü uygulama isminizi orjinal uygulama ile bağlantısız bir şekilde kullanıyor ve üstelik kullanıcı adı ve şifrenizi de kullanmıyor bu demek oluyorki Whatsapp ile hiçbir bağlantı kurmuyor.

Bu kısım çok önemlidir çünkü internet üzerindeki Avesome Developer geliştiricisine ait olan bu uygulama Whatsapp Inc tarafından onaylı değildir.

Bu yöntemlerden sonra hala eğer mesaj atamıyorsanız ise Türkiye’de bazı operatörlerin sunmuş olduğu ücretli paketlerde dakika, sms’in yanında hediye olarak ücretsiz sosyal medya paketi bulunmaktadır. Bu paket sayesinde Instagram, Facebook,Twitter,Whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarını paket süresince kullanmak ücretsizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir