İdrar Yolları Enfeksiyonu için Bitkisel Çözümler!

Kadınların günlük hayatta en çok şikayet ettikleri sağlık problemlerinden biri de idrar yolları enfeksiyonlarıdır. Bu rahatsızlık sıradan bir şeymiş gibi doktora gitmekten çekinirler ya da kendiliğinden geçer diye gitmeyi ihmal ederler. Doktora gitmedikleri için de tedavi için herhangi bir ilaç almazlar.

Kültürümüzde gelenek haline gelmiş, bazı rahatsızlıklara iyi gelen ve kullanımı çok yaygınlaşan bitkisel karışımlar, idrar yolları enfeksiyonları için de denenir. Peki, idrar yollarlı enfeksiyonlarına iyi gelen bitkisel çözümler nelerdir?

İdrar Yolları Enfeksiyonu Olduğumu Nasıl Anlayacağım?

Eğer, idrar bölgenizde yanma, idrar yapmada zorlanma, idrara eskisinden daha sık çıkma gibi belirtileriniz varsa muhtemelen idrar yolları enfeksiyonuna yakalanmışsınızdır.

Papatya Çayı

Güçlü bir antioksidan ve ağrı kesicidir. İdrar keseniz ve böbreklerinizde biriken toksinleri temizler. Bir kaşık kuru papatyayı, bir bardak suda 10 dakika kaynatıp süzün ve sabah-öğle-akşam-gece olacak şekilde günde 4 kez için.

Sarımsak

Çiğ olarak sade tüketmeniz gerekir ama; acı gelirse salatalarınızda yer verebilirsiniz. Düzenli olarak kullanımı şart değildir. Beslenmelerinizde yer vermeniz yeterlidir.

Rezene

Tadı güzel olan bu ottur. Bir litre suya üç kaşık rezene tohumu atıp 10 dakika kaynatıp, ılıtın. Enfeksiyonunuz geçene kadar normal u yerine tüketebilirsiniz.

Diğer Yöntemler Üzüm çekirdeği, tahıl, çilek, fındık, dut tüketebilirsiniz. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun. Aç karna limonlu su içerseniz idrar bölgenizdeki yanmada azalma olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir