Hızlı Zayıflatan Doğal Kürler

Günümüzde, birçok insanın sıklıkla şikayet ettiği konulardan birisi de, Zayıflama kürleri olmaktadır. Beslenme ve belirli egzersizlerin yanı sıra doğal kürlerin son derece etkili olduğunu söylemeliyiz.

Sizlerle, hızlı kilo verdiren doğal kürlerden bazılarını paylaşmak istiyoruz. Bilinçsiz ve sağlıksız olan her diyetin, ileri vadede vücudunuzu yıpratabileceğini ve yaşamsal tehlikeler doğurabileceğini aklınızda bulundurmalısınız.

Karbonatlı Su Kürü

Malzemeler; 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı limon ve 1,5 litre su

Hazırlama ve Uygulama; Tencerede suyunuzu ısıtmalı ve karbonatla limonu ekleyerek 10 dakika boyunca kaynatmalısınız. Daha sonrasında kaynattığınız bu karışımın en az 1 saat soğumasını beklemelisiniz. Sabah, öğlen ve akşam olacak şekilde yemekten hemen önce bir bardak tüketmeniz yeterli olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, yemek öncesi içmeli ve 30 dakika sonrası yemeklerinizi yemelisiniz. Doğal ve etkili kürler arasında, malzeme olarak da yapımı son derece kolaydır.

Beyaz Lahana-Maydanoz Kürü

Malzemeler; 9 ile 10 tutam maydanoz, 5 ile 6 yaprak beyaz lahana, 1 yarım çay bardağı kadar limon suyu.

Hazırlanış Ve Uygulama; Suyunuzu kaynatmalı ve lahana yapraklarınızı içine atarak kısık ateşte en az 5 dakika kadar kaynatmalısınız. Lahana içerisinde taze sıkılmış limon ve maydanozu eklemelisiniz. İşleminizin yaklaşık olarak 30 dakikalık bir kaynama süresi olmalıdır.

Posası kalmayacak şekilde karışımınızı bir kabın içerisine almalı ve dolaba yerleştirmelisiniz. Özellikle, yemeklerdeki sindirim ve hazım konusunda yardımcı olacağını bilmelisiniz. Metabolizmanın hızlı çalışması sonucunda da, çabuk bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yoğurt Kürü

Malzemeler; 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı, tarçın ve zerdeçal ile birlikte 1 kase yağsız yoğurt.

Hazırlanış ve Uygulama; Bir kase kadar taze yoğurdun içerisine tarçın, zerdeçal ve zeytinyağını ekliyorsunuz. Sonrasında ise titiz bir şekilde karıştırarak dolaba koymalı ve en az 1 gün bekletmelisiniz.

Sabah, öğlen ve akşam olacak şekilde yemek öncesi tüketimini gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı zayıflatan kürler arasında sıklıkla tercih edildiğini ve metabolizmayı hızlandırdığını söyleyebiliriz. Yemeklerinizdeki sindirim ve hazım sorunlarına yardımcı olacağını da eklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir