Hızlı Bronzlaşmanın Püf Noktaları

Yaz sezonu da git gide yaklaşmakta ve kadınlar da bu sezonda hızlı bronzlaşmanın püf noktalarını aramaya başladılar. Özellikle de beyaz tenli kadınlar bronzlaşmak için tatil noktalarına gidiyorlar ve günlerce güneşin altında yatıyorlar.

Bu da cilde oldukça ciddi zararlar vermektedir. Güneş aslında beyaz tenli kişileri karartıyor fakat bu kararma tam olarak bronzlaşmayı sağlamamakta. Bu durumda da çok daha hızlı bir şekilde bronzlaşmak için neler yapabiliriz? Sorusu akıllara gelmektedir.

Kakao Yağı ile Bronzlaşma

Eğer beyaz tenli iseniz güneşte bir süre kaldıktan sonra bronz ten yerine yine çok daha kırmızı teniniz oluşuyorsa kakao yağı kullanabilirsiniz. Kakao yağı kullanarak oldukça hızlı ve acı çekmeden bronzlaşmanız mümkün.

Yine koyu tenli bir kişi iseniz bebek yağı da kullanabilirsiniz. Beyaz tenli insanlar ile aynı sınıfta olmadığınızı söylüyorsanız yine çok daha koyu bir tene sahipseniz normal yollar ile de cildiniz bronzlaşmamakta ise bebek yağı kullanarak daha hızlı bir şekilde bronzlaşmanız mümkün.

Havuç Yağı

Yine havuç yağı da bronzlaşma konusunda en sık kullanılmakta olan yağ türlerinden biridir. Güneşlenmeden önce de yine cildinize sürebileceğiniz biraz havuç yağı ile de çok daha kolay bir biçimde bronzluğa sahip olabilmeniz mümkün. Havuç yağının kas ağrılarını da hafifletme fonksiyonu olması nedeni ile en çok tercih edilmesi gereken yağ türlerinden biridir.

Ölü Derileri Yok Edin

Yine bronzlaşmak için güneşlenmeden önce bir saatlik duş almanız hücrelerinizin açılmasını sağlayacaktır. Yine banyoda lif kullanarak cildinize masaj yapmalı ve hücreleri bu şekilde vücudunuzdan uzaklaştırmalısınız. Yine ölü derilerden ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz. Ölü derilerden kurtulduktan sonra bronzlaşma yolunu tercih ederseniz sizin için çok daha iyi ve faydalı olacaktır.

Zeytinyağı İle

Yine hızlı bir şekilde bronzlaşmak istiyorsanız cildinize zeytinyağı sürerek güneşe çıkabilirsiniz. Bu sayede hem daha hızlı bronzlaşırsınız hem de zeytinyağının cildinize yapmış olduğu çeşitli faydalardan istifade etmiş olursunuz. Ayrıca zeytinyağı cildinizdeki sivilce ve akneleri de tedavi edecektir ve cildinize yumuşak bir ton katacaktır. Aynı oranda cildinizi nemlendirmekte ve daha bakımlı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir