Hacker’ların Yeni Kredi Kartı Ele Geçirme Yöntemi!

Günümüz de teknolojinin de yaygınlaşması ile birlikte artık bankalar online olarak hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerden hem bireysel hem de kurumsal olarak faydalanabilmektesiniz. Online bankacılık sayesinde birçok işlerimizi de oldukça hızlı bir şekilde halledebiliyoruz.

Online olarak bir banka sitesine girmeye çalıştığınız da 3D Secure yani üç boyutlu güvenlik sisteminden geçiyorsunuz. Giriş yaptığınızda telefonunuza bir kod gönderiliyor ve bu kodu giriş yapmadan bankanıza bağlanamıyorsunuz.

3D Secure Ne Kadar Güvenli?

Üç boyutlu güvenlik sisteminde kod telefonunuza mesaj olarak gönderilmektedir. 3D Secure güvenli mi? Günümüz de akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte de artık akıllı telefonlar kolay bir şekilde ele geçirilebilmektedir. Akıllı telefonlarınız ele geçirildiği takdir de kötü niyetli kişiler telefonlarınıza gönderilen kodu iptal ediyor ve bu kodun kendi yönlendirdikleri telefonlara gönderilmesini sağlıyorlar. Bu saye de sizlerin kredi kartı bilgilerini de oldukça kolay bir şekilde alarak bankalardan bütün paranızı hızlıca çekiyorlar.

Akıllı Telefonlar Nasıl Ele Geçiriliyor?

Peki bura da sorulması gereken soru akıllı telefonlar nasıl hackleniyor? Akıllı telefonlar hepinizin bildiği üzere açık kaynak kod işletim sistemleridir. Yani bu demek oluyor ki geliştiricilere açık sistemlerdir.

Kötü niyetli kişiler çeşitli yazılımları rahatlıkla tasarlayabiliyorlar ve tasarlamış oldukları yazılımları sizlerin telefonlarına sosyal mühendislik yöntemleri ile yükleyerek diledikleri gibi telefonlarınız da işlemler yapabiliyorlar. Bu durumda sizlerin yapması gereken işlem akıllı telefonlarınızın güvenlik önlemlerini almak olacaktır.

Akıllı Telefonlar Güvenli Hale Nasıl Getirilir?

Akıllı telefonunuzu güvenli hale getirmek istiyorsanız çeşitli ortamlardan her türlü uygulamaları indirip telefonunuza kurmamalısınız. Özellikle kötü niyetli kişilerin sizlere göndermiş oldukları uygulamalar karşısında dikkatli olmalısınız. Telefonlarınıza mutlaka bir anti virüs programı kurmalı ve bu anti virüs programını sürekli olarak güncellemelisiniz.

Eğer bu işlemleri yaparsanız telefonlarınızın kolay bir şekilde ele geçirilmesi oldukça zor olacaktır. Bütün bu işlemleri yaptığınız halde sizlere oldukça güvenilir bir şekilde yaklaşmayı planlayan kötü niyetli kişiler önce tanıdığınız kişilerin telefonlarına sızıyor ve bu telefon numaralarından sizlere çeşitli virüsleri göndererek kolay bir şekilde açmanızı sağlıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir