Gül Suyu ile Cilt Temizliği

Gül Suyu ile Cilt Temizliği

Sıcak suyun rahatlatıcı etkisi son derece güzeldir ve küvet içerisinde sıcak suyun içinde saatlerce oturmak yatmak ve keyif yapmak oldukça faydalıdır da. Özellikle de kış sabahları bizi kendimize getirme konusunda ciddi anlamda iş görmektedir. Yine cildin esnekliğini korumakta olan, yaşlanmayı geciktiren anti-aging bileşenlerinin de yine baş düşmanlarından biri sıcak su olmaktadır.

Sıcak su kan dolaşımını, soğuk su aksine yavaşlatmaktadır ve sizi çok daha iyi bir şekilde gevşetmektedir. Halbuki sabah vakitlerinde yüzümüzü yıkıyorken ihtiyaç duyduğumuz şey gün içerisinde zihnimizin açık olmasıdır. Hele ki o suya birde gül suyu atarsanız faydasını çok daha fazla görürsünüz. 

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül suyu yapraklarının damlatılması ile kısa sürede elde edilmektedir ve günümüzde birçok gıda içerisinde de kullanılabilmektedir. Gül suyu ile yüz temizleme işlemi son derece olumlu sonuçlar da verebiliyor.

Yine doğal gül suyu kullanmanız oldukça önemlidir. Eğer yüzünüzü doğal gül suyu ile temizlerseniz etkilerini kısa sürede görmeye başlarsınız.  Yüzünüzdeki aknelerin baş düşmanlarından biri de gül suyudur. Gül suyu sivilce ve akneleri ortadan kaldırarak bir daha oluşmamaları için gerekli ortamı cildinize sağlamaktadır.

Yine gül suyu maskesinin mutlaka taze olması oldukça önem arz etmektedir. Gül suyu maskesi yapıldığı zaman oldukça hızlı bir şekilde bitirilmesi gerekmektedir.

Yine temizlik arkasından cilt kesinlikle nemlendirilmeli ve dinlendirilmelidir. Gül suyu maskesi cilde uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 30 dakika dinlenmelisiniz. Yani güneşe, dışarıya çıkmamanız oldukça önemlidir. Ayrıca göz ve dudak çevresine de uygulamamanız sizin için faydalı olacaktır.

Sivilcelere Özel Gül Suyu Bakımı

Yine bir kase içerisine gül suyu dökün ve pudra ile zeytinyağını ekleyin. Karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizde 20 dakika kadar da beklettikten sonra cildinizi güzel bir şekilde ılık su ile durulayabilirsiniz.

Sivilce sorunları yaşamakta olan kişiler için de bu gül suyu maskesini şiddetle öneriyoruz. Yine bu maskeyi günde 2 sefer uygularsanız oldukça memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayda 10 seferi aşmamanız oldukça iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir