Gözenekleri Açan Özel Cilt Maskesi

Günümüz çerçevesinde kullanmakta olduğumuz kozmetik ürünlerden veya yaşımızdan dolayı cildimizin çeşitli gözenekleri yavaş bir şekilde kapanmaya başlamaktadırlar. Bu da yine cildimizin nefes alamamasına sebep olmaktadır. Cilt gözenekleri hava alamdığı takdir de temizlenmedikleri için sivilceler ve çok daha farklı yağ bezelerinin oluşmasına sebep olmaktadır.

BU sebeple gözeneklerin açılmasını sağlamakta olan ve yine bu gözenekleri temizlemekte olan çeşitli maskelerin kullanılması oldukça önem arz eder. Bu yazımızda da ciltteki gözeneklerin iyi bir şekilde açılmasını sağlayacak olan maskeden bahsedeceğiz.

Elma Sirkesi İle Gözenekleri Açın

Yine elma sirkesi içerisinde bulunan asitler sayesinde gözenekler kirden ve çeşitli yağlardan arınmaktadır. Bunun için de elma sirkesini su ile biraz seyretlmeniz oldukça faydalı olacaktır ve yüzünüze pamuk yardımı ile sürmelisiniz.

Sonrasında yine sıcak su ile yüzünüzü temizlemeniz yeterli olacaktır. Elma sirkesinin yüzünüzde uzun süre durması çeşitli kızarmalara ve tahrişlere de sebep olabilmektedir. Elma sirkesini sivilce ve akneli bölgelere özel olarak da kullanmanız iyi olacaktır.

Yumurta İle Gözenekleri Açın

Özellikle de yumurtanın sarısından ziyade yumurtanın akı gözeneklerin açılması ve temizlenmesi için son derece etkili olmaktadır. Bunun içnide yumurta akını ayrı bir kap içerisine koyarak içerisine bir yemek kaşığı kadar su eklemelisiniz. Su köpürdüğü zaman karıştırabilirsiniz. BU karışımı da yüzünüze uygulayarak bir saat kadar beklemelisiniz.

Bir saat sonra yüzünüzün gerginleştiğini fark edeceksiniz. Yüzünüz gerginleştikten sonra artık daha farklı işlemler yapmanıza gerek kalmaz. Sonrasında yine soğuk su ile yüzünüzü temizlemeniz yeterli olacaktır.  Yumurta akı gözenekleri temizlemekten ziyade düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman gözeneklerin sürekli olarak açık kalmasını da sağlayabilmektedir.

Yine cildinizdeki gözeneklerin sürekli olarak açık kalması cildinizde sivilce ve bakteri oluşumunun önüne geçecektir. O yüzden yüzünüzü gül suyu ile de yıkamanızı tavsiye ederiz. Gül suyunun cilde faydaları saymakla bitmez ve gül suyu doğal bir temizleyici tonik etkisi göstermektedir. Gül suyu kullanarak gün içerisinde gözeneklerinizi açabilir ve yüzünüzdeki bakterileri temizleyebilirsiniz. Gül suyunu ayda 5 sefer uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir