Google Jibe Nedir? Teknik İncelemesi!

Bildiğiniz üzerine günde nasıl yemek yeme ihtiyacı duyuyorsak günlük olarak bir şeyler araştırmak yeni bilgiler öğrenmek için Google arama motorunu kullanma gereği duymaktayız. Bizlere her gün yeni bilgiler sunan ve yeni bilgilere kolaylıkla ulaşmamızda yardımcı olan büyük arama motorlarından biri olan Google’nin sunmuş olduğu Jibe uygulamasının özellikleri bizlere biraz tanıdık gelecektir.

Bildiğiniz üzerine günümüzde sürekli olarak kullanmış olduğumuz WhatsApp uygulaması sayesinde kolaylıkla fotoğraf alıp fotoğraflar gönderebilmekteyiz. Ve her şeyden daha önemlisi WhatsApp uygulamasının sunmuş olduğu mesajlaşma özelliği sayesinde anlık olarak istediğimiz kişiye herhangi bir ücret ödemeden sadece bir internet verisine bağlanarak kolaylıkla iletişime geçmemizde yardımcı olmasının yanı sıra bizlerin iyi günlerde kötü günlerde yalnız bırakmamaktadır.

WhatsApp uygulamasına rakip olarak gözükecek olan Google Jibe uygulamasının başlıca özelliklerinden olan Fotoğraf ve video gönderme özelliğidir. Düşünebiliyor musunuz, SMS olarak bir başka kişiye fotoğraf ve ya video gönderebiliyor konum atabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

İşte Jibe’nin sunmuş olduğu büyük özelliklerden biri olan SMS devrini bitirecek şekilde tasarlanmış olması ve SMS olarak görüntü paylaşmamızda yardımcı olacak büyük uygulamalardan biri diyebilirim.

Dünya genelinde popüler olmaya aday gösterilen ve Google tarafından sürekli geliştirilecek olan büyük uygulamalardan biri olacak olan Google Jibe uygulaması bir çok operatör ile anlaşma yaparak bizlerin SMS ile görüntü paylaşmamız konusunda yardımcı olacak. Lakin WhatsApp bu kadar popüler iken Google Jibe tercih edilir mi orası tartışılır.

Ama Google Jibe ücretsiz olarak SMS üzerinden hizmet vermeye başlar ise tadından yenmez. 2015 senesinde Google tarafından satın alınan Jibe Mobile uygulaması Google tarafından geliştirerek  tekrardan eksi günlerde olduğu gibi SMS devrini canlandıracak ve SMS olayını daha fazla hareketlendirecek gibi gözüküyor.

Android ve İOS işletim sistemleri için geçerli olacak olan Google Jibe uygulaması hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız bu kategori üzerinde paylaşılacak olan bilgileri takip edebilirsiniz.

Google Jibe Özellikleri

  1. Android ve İOS işletim destekli.
  2. SMS olarak görüntülü mesaj gönderebilir ve ya alabilirsiniz.
  3. SMS olarak konum bildirebilirsiniz.
  4. SMS olarak video paylaşabilirsiniz.
  5. Google tarafından operatörüz ile anlaşma sağlanarak daha uygun fiyata daha çok kullanışlı uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir