Göbekteki Yağları Eriten En Etkili Yol

Oldukça ince bir vücuda sahip olduğu halde göbeğinden son derece şikayetçi olan bireylere veya ne kadar gayret ediyorsalar etsinler göbeğini hiçbir şekilde eritemeyen bireyler ile sıkça karşılaşırsınız. Hatta yine bazıları televizyonda reklamları yapılmakta olan ilginç görünüşlü çeşitli karın çalıştırmakta olduğu söylenilen aletleri de almışlardır.

Aslına bakarsak göbek problemi kulaktan dolma diyet egzersiz tavsiyeleri ile çözülemeyecek kadar önem arz eden bir problemdir. Bu unsurda uzman önerilerine, tavsiyelerine göre adım atmak ve sabırlı olmak oldukça sıkı ve düz bir karına sahip olmanızı sağlayacaktır. Yine istenilen ölçülerde, orantılı ve düzgün bir vücuda sahip olabilmek açısından göbeğinizden kurtulmanız için dikkat etmeniz gerekenler de vardır.

Beslenme Kısmı

Eğer ki oldukça düzgün bir karına sahip olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli unsur beslenme kısmıdır. Çeşitli yağlardan kurtulabilmeniz açısından ilk olarak kan şekeri seviyenizi kontrol altına alacaksınız. Bu da yine en iyi gün içerisinde 5 – 6 öğün gıda ile sağlanabilir. Tabii ki de 6 öğün dediğimizde aklınıza bolca yemekler gelmemeli.

Bir öğün, sebzeli ve omlet de olabilmektedir. İçine meyve doğranmış bir çeşit mısır gevreği de yine yarım fincan pilav beraberinde bir parça tavuk ve bolca salata veya bir adet elma. Temel olarak üç ana ve üç ara öğün tüketebilmeniz mümkün. Buradaki bulunan amaç ise az ama oldukça sık yemektir. Bu sayede ihtiyacınız kadar protein ve yine karbonhidrat ve az oranlarda yağ almış olursunuz.

Oranları

Yine alınan kalorilerin %80’inin yine karbonhidratlardan gelmesi durumunda, oldukça düz, sıkı bir karına sahip olmanız çok da mümkün olmayabilir. Oranlar yine değişim gösterebilmektedir.

Fakat kalorilerinizin %55’inden fazlasının yine karbonhidratlardan alınması, vücudunuzda olan yağlardan kurtulabilmenizde çok da yardım edemeyebilir. Vücut tolereedebiliyor ise eğer az oranlarda karbonhidrat alınarak diyet yapılmalıdır. Önem arz eden ise %55 sınırını asla aşmamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir