Genç Bir Cilt için Harika Püf Noktalar

Genç Bir Cilt için Harika Püf Noktalar

Cildimizin dış faktörlerden ve stresten oldukça fazla etkilendiğini biliyoruz. Her zaman çok daha genç ve diri bir görüntüye sahip olabilmek için dikkat etmeniz gereken birçok püf nokta vardır. Bu yazımızda da yayınladığımız makalelerden de faydalanabilirsiniz. Cildinizin güzel olabilmesi için sürekli olarak cilt bakımları yapmalısınız.

Bu bakımları bazı piyasada satılan ürünler ile değil de doğal bitkisel bakım maskeleri ile yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Günümüz çerçevesinde ise bayanlar özellikle de internetin gelişmesi ile sürekli olarak bakım ürünlerine ulaşabilmekteler bu sayede piyasadaki kimyasallar içeren ürünler ile uğraşmıyorlar.

Domates Maskesi

Mat görüntüye sahip olan ve çeşitli yaşam stresleri yüzünden gençliğini kaybeden yüzlere özellikle de domatesi tavsiye ediyoruz. Yine domates ile doğal maskeler yapabilirsiniz. Cildinizin çok daha yumuşak, genç ve nemli görünebilmesi için domatesleri güzel bir şekilde dilimlemeli ve bu dilimleri de her haftada bir defa olmak üzere yirmi dakika kadar cildinize uygulamalısın.

Domatesin posasını da cildinize fayda amaçlı kullanabilirsiniz. Yine domates posasına zeytinyağı katabilirsiniz ve zeytinyağlı posayı yüzünüze sürebilirsiniz. Hem zeytinyağı hem de domatesin posası ile beraber domates ile zeytinyağının faydaları birleşecektir ve cildinize oldukça kaliteli bir etki yapacaktır. Cildinizdeki yaşlanma belirtileri azalacaktır. Özellikle de Akdeniz kadınları domatesten çok faydalanıyorlar ve bu sayede oldukça güzelleşiyorlar.

Fazla Makyaj Yapmayın

Mümkün olduğu kadar az makyaj yapın ve cildinizi yıpratmayın. Ne kadar doğal olduğu söylenirse söylensin makyaj malzemeleri kimyasal içermektedir. Bu yüzden makyaj malzemelerini kullanmamaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer yapıyorsanız da makyajlarınızı güzel bir şekilde temizlemelisiniz. İyi bir şekilde temizlerseniz bir sıkıntı yaşamazsınız. 

Patatesin Kullanımı

Yine daha genç cilde sahip olmak istiyorsanız patatesi kullanabilirsiniz. Patates cildinizi aydınlatır ve beyazlaşmasını sağlamaktadır. Yine cildinizin üzerindeki kırışıklıkları da ortadan kaldırarak cildinizin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır.

Yine her gün 10 dakika kadar cildinize uygulayabileceğiniz patates maskesi ile beraber kırışıklıklardan tam anlamıyla kurtulabilirsiniz. Patates suyu ile de çiğ patates posasını da cildiniz için kullanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir