Firefox Tarayıcısı İçin Önemli Gizlilik Eklentileri

Günümüzün oldukça tehlikeli olan çeşitli sanal saldırı yöntemleri yine en çok tarayıcıları etkilemektedirler. Bazı durumlarda o kadar farklı saldırı yöntemleri oluşmaktadır ki çeşitli uygulamalarınız, anti virüs programlarınız dahi bu saldırılara karşı bir önlem alamazlar. Bu nedenle Firefox üzerinden kesinlikle gereken güvenlik eklentilerini yüklemeniz ve özellikle de sanal aleme çıkarken üst düzey bir güvenlik ile çıkmalısınız.

Yine bu gibi eklentilerden az bahsedeceksek zaman  ilerledikçe çok daha farklı güvenlik eklentileri yayına girmektedir. Bu güvenlik eklentilerinden en sık seçileni ve yine en güvenilir olanları seçmeliyiz. Unutmayın ki az indirilen ve yeni yüklene güvenlik eklentileri de aslında birer virüs olabilirler.

En İyi Reklam Engelleyici Eklentiler

İlk eklentimiz bileceğiniz üzere AdGuard ve yine AdBlocker eklentileridir. Bu eklentiler ile karşılamış olduğumuz virüslü reklamlardan kurtulabilirsiniz. O reklamları görmeden dilediğiniz site üzerinde istediğiniz gibi sörf yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak farklı reklam önleme eklentilerine göre oldukça daha az sistem kaplamaktadırlar.

Tarayıcınızı kullanıyorken de internette sörf yaparken de bir yandan bizleri çeşitli tehlikeler beklemektedir. Bu gibi tehlikelere eklolarak sürekli sizlerin verilerini çalmakla uğraşan ve bu çaldığı verileri veri havuzuna eklemekte olan çeşitli reklam şirketlerinden de korunmalıyız. Bu güvenlik eklentilerinden ilki yine Ghostery eklentisidir.

Bu eklenti sayesinde internet üzerinden çeşitli takip edilmelere en güzel korumayı sağlamaktadır. Bunlara ek olarak zararlıları sizlere çeşitli uyarılar şeklinde sunmaktadır. Ayrıca çeşitli web sitelerde gördüğümüz sosyal medya butonlarını da engellemektedir.

Uçtan Uca Şifreleme İle Korunun!

Bir diğer eklentimiz de HTTPS Everywhere eklentisi olmaktadır. Bu eklenti sayesinde internette gezinirken http protokolünü kullanmak yerine HTTPS protokolünü kullanırız. Bu protokol ise şifrelidir. Yani bütün yaptığınız işlemler, tüm verileriniz uçtan uca şifrelenmektedir. Yine bütün bu eklentilere ek olarak çeşitli güvenlik şirketlerinin de eklentilerini kullanabilirsiniz.

Bu eklentiler sayesinde %100 olarak güvenlik elde edemeseniz dahi %70 oranlarında güvenlik elde edersiniz. %70 güvenlik oranı da hiçte az bir  güvenlik oranı değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir