Evkur Taksit ile Alışveriş Seçenekleri

Evkur Taksit ile Alışveriş Seçenekleri

En büyük problemlerinden birisi olan telefon, bilgisayar, tablet vs ürünlerine kredi kartına taksit imkanı pek sunulmamaktadır. Fakat evkurun kendi taksit seçeneği olduğu için istediğiniz ürünü alabilir ve ödemeyi de dilerseniz size en yakın evkur şubesine gidip elden ödeyebilir, dilerseniz de hiç şubeye gitmeden evden evkurun resmi sitesine girerek bu ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Evkur’un sayfasına girdiğinizde karşınıza evkur online taksit ödeme seçeneği çıkan yere tıklayarak kredi kartı ödemenizi oradaki yönlendirmelerden gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Evkur sayfasına tıkla,
 2. Online ödeme seçeneğini seç,
 3. Avantajlı masraf tablosu, otomatik ödeme, kredi kartı ile ödeme ya da yapı kredi, halkbank kartlarından biriyle ödeme yapabilirsiniz.

Dilerseniz halkbank ya da yapı kredi kartınız varsa ödemeyi direkt oradan sayfada açılacak olan yönlendirmeler sayesinde ödeyebilirsiniz. Veyahut kredi kartı ile öde seçeneğine tıklayarak dilediğiniz kredi kartıyla ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Evkur’da belli başlı ürün alımlarında taksit imkanı sunulmakta olmasına rağmen, mevcut halde taksitlendirme her ürün ya da marka için aynı değildir. Misal bir üründe 3 ay taksit imkanı sunulurken,başka bir üründe 12 ay taksit seçeneği olmakta.

Evkura ait ödeme şeklini açacak olursak genelde ya peşin fiyatına ödersiniz,  ya 3 ay taksit imkanıyla peşin fiyatının biraz üstünde bir meblağ ile ödeme yaparsınız ya da 12 ay taksit seçeneği ile daha da fazla fiyat üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Buna karar vermek sizin elinizde.

Bu taksitlendirme durumunu sizler için derledim. Gelin hep birlikte inceleyelim:

 1. Telefon alışlarında en az 3 ay taksit olmakla birlikte maximum 12 ay boyunca taksit imkanı uygulanır.
 2. Evkurdan yapacağınız televizyon veya ev eşyalarına (beyaz eşya, elektronik tv, mobilya) en az 3 ay taksit, en fazla 24 ay taksit imkanı sunulur.
 3. Evkur pc ve laptoplarda 12 aya varan ödeme fırsatı sunarak ödemeyi kolaylaştırıyor,
 4. Salıncaklarda 3 aydan başlayıp, 30 ay taksit imkanı mevcut,
 5. Kulaklıklarda en fazla 24 ay taksit
 6. Bisikletlerde de genelde 4 ay taksit imkanı sunulur,
 7. 2.el araba satın alma işlemi 36 ay taksitle uygulanır.  

İster çalışıyor olun, ister evde evkurun sunduğu ödeme kolaylıklarıyla haftanın 7 günü aktif olarak ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yani bu demek oluyor ki evkur hafta sonları da açık.

Çalışma (mesai) saat aralığını açacak olursak ;

 • Pazartesi: 09:00 ile 20:30 arası
 • Salı: 09:00 ile 20:30 arası,
 • Çarşamba: 09:00 ile 20:30 arası,
 • Perşembe: 09:00 ile 20:30 arası,
 • Cuma: 09:00 ile 20:30 arası,
 • Cumartesi: 09:00 ile 20:30 arası,
 • Pazar: 10:00 ile 20:30

Fakat yılbaşına özel her yıl bu saat aralığı belli olmazsızın değişkenlik gösterebilmektedir.

Kredi Kartı ile Ödeme Yapma

Sizlere bu durumu aşama aşama açıklayacağım. Merak ettiğiniz sorularınıza buradan cevap bulabilirsiniz.

 1. İlk olarak hangi ürünü beğendiyseniz alışveriş sepetinize ekleyerek, eklemek istediğiniz başka ürünler varsa da satın alma işlemi aşamasına gelmeden alışverişe devam edebilirsiniz.
 2. Dilediğiniz ürünleri seçtikten sonra alışverişinizi tamamlayarak, “Alışveriş Sepeti” ekranına gelmeniz yeterlidir.
 3. Buradan “Ödeme Yöntemi” olarak “Kredi Kartı” seçeneğini ayarladıktan sonra “Sonraki Adım” butonuna tıklayarak yöndendirileceğiniz bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 4. Fatura ve teslimat adresi bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde  doldurduktan sonra, “Sonraki Adım” butonuna tıklayarak “Nakliye Metodunu Seçin”  ekranına gidiniz. Bu ekranın ardından, “Sonraki Adım” butonuna tıklayarak ödeme ekranına seçiniz.
 5. Ödeme ekranında taksit ve kredi kartları seçeneklerini işaretledikten sonra, kart bilgilerini doldurun, “Sonraki Adım” butonuna tıklayarak “Sipariş Bilgilerinizi Onaylayın” ekranına geçeceksiniz.
 6. Sipariş bilgilerinizi kontrol edin ve sözleşme onay kutucuklarını işaretleyerek “Sipariş Tamamla” butonunu tıklayarak siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 7. Son adımda ödeme işleminiz onaylandığı takdirde size bir kısa mesaj ile tüm adımlar bildirilecektir. Bu mesajı aldığınız anda siparişiniz hazırlanma aşamasına gelmiş demektir.
 8. En son etapta da isterseniz siparişinizi kontrol etmek adına ana sayfanın sağ üst kısmındaki bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir