Evde Çıkan Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri – Nasıl Kurtulurum?

Evinizde sürekli bir yerlerden çıkan karınca sorunu sizi artık rahatsız etmeye başladı mı? Aslında bakarsak karıncalardan kurtulmak oldukça kolaydır ve bir o kadarda basittir.

Bildiğimiz üzere karıncalar insanlara fiziksel bir zarar vermezler ama yiyeceklerimiz ve evdeki eşyalarımız için aynı şeyi söyleyemeyiz. Evde çıkan karıncalardan kurtulma yöntemlerine geçmeden önce küçük bir bilgilendirme yapalım. Karıncaların bu zaman kadar tam olarak sayıları bilinmemektedir fakat 8800 ayrı türü olduğu düşünülmektedir. Karıncaların bir diğer adı ise “hymenoptera”dır. Türleri ise kanatlı canlı yani “böcek”tir. Boyutları yaklaşık 2 mm ile 4 arası değişmektedir ve sabit bir renkleri yoktur.

Büyüklerimizin her zaman kullandığı “karınca berekettir” sözünü hepimiz duymuşuzdur, bereketin temsilcisi olan karıncalar aslında bize çoğunlukla rahatsızlık sağlamaktadır.

Evimizi Ele Geçiren Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

Kahve; Bahsettiğimiz tam olarak kahve telvesi, yararlarını saysak dilimizde tüy biter. Kahve telvesinin bir yararı da bizi karıncalardan kurtarmak .Bu yöntem oldukça basittir, tek yapmanız gereken karıncaların çıktığı yani yuvalarını tespit edip tam yuvalarına kahve telvesini dökmek. En kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Bebek pudrası yöntemi; Bu yöntemde diğer yöntemler gibi oldukça basit olacaktır. Tek yapmanız gereken karıncaların geçtiği yollara bebek pudrasını dökmek. Bu yöntemin işe yaramasının sebebi saldığı koku sayesinde karıncaların yuvalarını bulamaması.

Limon Kabuğu; Kullandığınız limonların kabuklarını atmak yerine mikserde iyice ufak parçalara ayrılacak halde karıştırın. Karıştırdıktan sonra karıncaların yuvalarına dökün.

Özel karışım; 2 bardak su, 2-3 kaşık bulaşık sabunu, az bir miktarda beyaz sirke. Hazırladığımız 2 bardak suyumuzun içersine beyaz sirkemizi ekledikten sonra bulaşık sabunumuzu da ekleyip iyice karıştıralım ve bu karışımı daha sonrasında diğer yaptığımız yöntemler gibi karınca yuvalarına dökelim.

Eğer ki karıncaları öldürmek istemiyorsanız size de bir önerimiz olacak. Bu vereceğimiz yöntemle karıncalara zarar vermeden evinizi, iş yerinizi, bahçenizi terk etmesini sağlayabilirsiniz.

Karbonat veya kabartma tozu; Karıncaların yuvası etrafına yada geçtikleri bölgeye az bir miktarda karbonat veya kabartma tozu dökerseniz onlara zarar vermeden kurtulmuş olursunuz. Limon ve nane: Bir limonu alın ve bu limonu 4’e bölün. 4’e böldüğünüz limonların üzerine kuru nane serpin. Kuru naneyi serptikten sonra bu çeyrek liman parçaları yine karıncaların yuvası veya geçtikleri yerlere koyun. Bu yöntemde onlara zarar vermeden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir