Erkeklere Özel Yüz Maskesi 2023

Erkeklere Özel Yüz Maskesi

Bakım ürünleri aslında sadece kadınlara özel değildir. Çeşitli reklamlarda çeşitli bakım ürünlerinin sadece kadınlara özelmiş gibi lanse edilmesine aldanmayın. Aslında her bakım ürünü 3’e ayrılmaktadır.

Yağlı cilt tipi, karma cilt tipi ve kuru cilt tipi olarak değişim gösterir. Erkeklerin cildi de bundan farklı olmadığına göre? Erkeklerin cilt tipleri de yağlı, kuru ve karma cilt tipi olarak 3’e ayrılmaktadır. 3 farklı tipten oluşan bu cilde özel üretilen bakım ürünlerini erkekler olarak da kullanabilirsiniz.

Yaşlılık belirtileri, cildin erken yaşlanması, cildin yıpranması ve cildin göz çevresindeki kırışıklıkları gibi çeşitli belirtilerin her biri erkeklerde de oluşmaktadır.

İlk zamanlardan itibaren erkeklerde doğal maskeler kullanılmaktaydı ve yine erkeklerde doğal bakım ürünlerinden rahatlıkla faydalanabilirler. Bu sayede çok daha genç görünüme sahip olabilirler.

Doğal bir bakım açısından hazırlanmakta olan bu maskelerin kullanımlarını yaparak ciltlerine ciddi anlamda faydalar sağlayabilirler.

Erkekler Bakım Yapmaz Mı?

Kim demiş erkekler bakım yapmaz diye? Erkeklerin yüzlerini yıkaması dahi aslında bir çeşit yüz bakımıdır. Erkekler de sürekli olarak ciltlerini temizleme ihtiyacı duyarlar. Fakat bu işlemi daha derinlemesine yapmak açısından evde hazırlayabilecekleri birbirinden kaliteli ürünlerde vardır.

Polen Maskesi İle Cilt Bakımı

Özellikle erkekler için polen yüz maskesini çok tavsiye ediyoruz. Yapımı da oldukça kolaydır. Bir ekmek kaşığı kadar hakiki balı bir yemek kaşığı kadar polen ile karıştırmalısınız. Karışımı yaptıktan sonra bunu cildinize masaj olacak şekilde yedirmelisiniz.

Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz nokta bu karışım göz çevresine gelmemelidir. Cildinizin başka her bölümüne uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Zaten bir süre beklettikten sonra cildinizdeki o gerginleşmeyi hissedeceksiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonrada yüzünüz bir süreliğine oldukça gergin olacaktır.

Yüzü Canlandıran Maske

Erkek bireylerin ciltlerinde çıkan kıllar, sakal ve bıyık sebebi ile erkeklerin ciltlerini daha iyi korumaları gerekmektedir. Bu yüzdendir ki her bakım ürününü de ciltlerine uygulayamazlar.

Bu sebeple erkeklerde canlandırıcı yüz maskelerini mutlaka kullanmalıdırlar. Bunun için iki yemek kaşığı kadar süt ve bir paket yaş maya kullanacağız. Bunları birbirleri ile karıştırdıktan sonra cildinizin göz çevresine gelmeyecek şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Maya içerisinde barındırdığı çeşitli bileşenler sayesinde sakalların ve cildin parlamasını sağlayacaktır. Cildiniz çok daha aydınlık ve çok daha parlak görünecektir yine süt de aynı şekilde cildinizin çok daha genç ve alıcı görünmesini sağlayacaktır.

Bu maskeyi yaklaşık 2 ay kadar uyguladıktan sonra bırakmalısınız. Ayda 2 sefer uygulamanız tavsiye edilir. Daha fazlası tavsiye edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir