En Etkili Stalk Yapma Yöntemi Nedir?

Evet, günümüz internet aleminin geldiği son noktadan bahsedeceğim biraz sizlere. Stalk nedir? Stalker nedir? Ne işe yarar? Sosyal medya her geçen gün daha da gelişiyor ve çok daha farklı insanlar tarafından farklı noktalara getiriliyor. Birisi bir şey yaptığı zaman ve o kişinin yaptığı eylem viral olduğunda herkes aynı şeyi tekrarlıyor.

Yani toplumca biraz papağanların yolundan gidiyoruz diyebilirim. Stalk konusuna geri dönecek olursak. Sosyal medya üzerinden bir kişiyi hedefliyorsunuz ve bu kişi hakkında oldukça ciddi bir araştırma yapıyorsunuz. Araştırmanız neticesinde bu kişi hakkında oldukça fazla bilgi ediniyorsunuz. İşte siz gayet başarılı bir stalk işlemi yaptınız.

Peki ya araştırdığınız kişi hakkında başarılı bir şekilde bilgi edinemediyseniz? İşte bunun çözümünü, hedeflediğiniz kişinin neredeyse her şeyini nasıl öğrenirsiniz? Bunu anlatacağım.

Stalk Nasıl Yapılır?

Stalk yapmadan önce bir hedef belirleyelim. Bu hedefimizin sahip olduğu bütün sosyal medya hesaplarını inceleyelim ve kayıt altına alalım. Günümüzde insanlar sosyal medya üzerinde bütün sırlarını, mahremiyetlerini halka açıyorlar. İşin komik kısmı da bu insanlar genelde mahremiyetine oldukça düşün oluyorlar.

Belirlediğiniz hedefinizin instagram hesabına girerek bütün paylaşımlarını inceleyin. Oturduğu, gittiği kafe ve restoranlara bakın. Paylaştığı fotoğraflarda elbet etiketlediği noktalar olacaktır. Yine hedeflediğiniz kişiyi stalklama amacı ile onun arkadaş listesini inceleyin.

Stalk Yaparken Arkadaş Listesinin Önemi

Yine arkadaşlarından en samimi olduklarını tespit etmek için onun fotoğraflarını en sık beğenenleri ve fotoğraflarının altına yorum yapanları inceleyin. Neler yazdığından zaten samimi olup olmadığını çözebilirsiniz. Çözdükten sonra o kişiyi de stalklamalısınız. Emin olun hedefinizin arkadaşı hakkında edinebileceğiniz bilgiler sizi asıl hedefinize doğru götürecektir.

Yandex Arama Motoru İle Stalk

Yine twitter, yahoo, yandex arama motorunuda kullanarak da stalk yapabilirsiniz. Günümüzde sadece google arama motorunu kullanmak saçma olur. Bunun yerine bing, yandex arama motorlarını da kullanabilirsiniz. Özellikle de birçok kişi stalk yaparken google harici arama motorlarının önemini farkında değiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir