Elma ile Sivilcelere Özel Tedavi

Elma ile Sivilcelere Özel Tedavi

Akne özellikle de ergen çocuklarda oldukça sık görülen bir sağlık problemidir. Sivilce de aynı şekilde ergenlik döneminde sıkça rastlanmaktadır. Eğer sivilceyi sıkarsanız sivilce akneye çevirebilir ve akne ise cildinizde iz oluşumuna sebep olabilmektedir. Bu sebeple cildinizde sivilce ilk oluştuğu andan itibaren uygulayacağınız tedavi son derece önem arz etmektedir.

Uygulayacağınız tedavinin türüne ve çeşidine göre de doğal yöntemleri tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz. Yine Elma cildinizin pürüzsüz olmasını, aydınlanmasını ve çok daha parlak olmasını sağlamaktadır. Özellikle de kırmızı elmayı tüketerek cildinizin son derece parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Elma cildinizi temizliyorken ayı oranda nemlendirmektedir. Bunun için bir dilim elmayı kestikten sonra yüzünüze rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu sayede vücudunuzda yağ oluşumu dengelenmektedir ve yüzünüz de nemlendirmektedir. Elmayı özellikle de kuru ve yağlı cilt tiplerine tavsiye ediyoruz.

Yine aşırı kırışık olan cilt tipleri için de elma son derece faydalıdır. Elmayı rendeledikten sonra yüzünüze 20 dakika kadar uygulamalısınız ve faydalarını kısa sürede göreceksiniz. Hem yaşlanma belirtilerini giderecek hem de cildinizdeki lekelerin oluşumunu engelleyecektir. Ayrıca doğal bir şekilde cildinizi nemlendireceğinden dolayı bir taşla 3 kuş vurmuş olacaksınız.

Güneşe Karşı Elma

Yine güneş altına çıkacağınız zaman mutlaka elmayı tercih etmelisiniz. Elma içerisinde bulunan çeşitli bileşenler sayesinde yine güneşe karşı da korunma sağlamaktadır. Yaz aylarında güneş kreminizi sürmeden önce elma suyu ile yüzünüze bir bakım uygularsanız hem güneşin zararlı etkilerini minimuma indirmiş olursunuz hem de cildinizi nemlendirmiş olursunuz. Birçok kozmetik ürün içerisinde de zaten sırf bu sebeplerden dolayı elma suyu sıkça bulunmaktadır.

Göz Altı Halkaları İçin Elma

Yine göz altlarına da koyacağınız elma dilimleri ile gözün koyu halkalarını ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca şişmiş olan gözlere de elma oldukça iyi gelmektedir. Yine rendelenmiş patates ile elma suyu kullanarak gözün şişmiş bölgelerine de uygulayabilirsiniz.

Gözünüzün üzerine elma ve patates koyduktan sonra yaklaşık olarak 10 dakika bekleyebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi gözünüzdeki çeşitli ağrıları da azaltacaktır. Ancak ağrı başınızdan kaynaklanıyorsa ağrıyı azaltmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir