Dövme Silme Kremi Nasıl Yapılır?

Dövme Silme Kremi Nasıl Yapılır?

Dövme çeşitli insanların estetik olarak daha güzel göründüklerini düşündüklerinden dolayı uyguladıkları bir çeşit resimdir. Deri yüzeyine yaptıkları çeşitli rakam ve desnelerden oluşmaktadır. Özellikle de Japonlar, Amerikalılar ve Afrika’da bulunan çeşitli kabileler dövmeyi süs amaçlı kullanmaktalar.

Yine bizim toplumumuzda da dövmeyi benimseyen bir kitle bulunmaktadır. Bazı dönemlerde de özellikle ergenlik dönemlerinde insanlar kendilerine dövme yapmayı tercih ederler ve yaptıkları dövme ile belli bir süre vakit geçirdikten sonra artık o dövmeyi istemezler ve dövmeden kurtulmanın yollarını ararlar.

Oldukça uzun bir süre vücudumuzda kalan dövmenin silinmesi, çıkarılması ve derinin çok daha eski temiz haline döndürülmesi aslında  zor bir işlemdir. Dövme yaptırmadan önce pişman olmayacaksanız yaptırmalısınız. Eğer önceden ypatırdığınız dövmelerden pişmansanız onları silmek için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır.

Dövme Silme Metotları

Yaptırmış olduğunuz dövmelerden kurtulmak istiyorsanız çeşitli yöntemler vardır demiştik.  En sık tercih edilen metotlardan biri de lazer ışını ile dövme sildirme yöntemidir. Cilt yüzeyinin bir iki mm derinliğinde olan dövme boyasının lazer ile yakılmasına verilen isimdir lazer ile dövme silme işlemi.

Lazer ışınlarının deriyi, deride bulunan boyayı yakması ve aynı zamanda da dövmenin olduğu deri bölgesindeki doku parçasının kurtularak dökülmesine de yardımcı olmaktadır. Yine lazer ile dövme sildirme işlemi beraberinde bir kaç seans sürmektedir. Yaklaşık olarak 10 saesans sürdükten sonra dövme ciltten kalıcı bir şekilde silinebilmektedir.

Dövme Silme Kremi

Yine dövme silme kremi ise dövme yapılmış olan cilt bölgesinin alt kısmıda nbulunan dövme mürekkebini yumuşatmaktadır ve cilt tarafından deri üstüne atılmaktadır. Yine bu krem içerisinde bulunan bileşenler yardımı ile bu bahsettiklerimizi yapabilmektedir. Dövmeyi silme özelliği bulunan çeşitli k kremler kimyasal peeling olarak bilinmektedir.

Bu kremler içerlerinde bulnuan bazı asitler sayesinde kimyasal olmaktadırlar ve dövmeyi silmeye yardımcı olmaktadır. Bu kremleri kullandığınız zaman dövme boyası yumuşamakta ve dışarı çıkmaktadır. Ayrıca o doku bölgesine peeling işlemi yaptığı için o bölge soyulmaktadır ve yeni deri çıkmaktadır. Git gide soyulduktan sonra çok daha kısa sürelerde dövme vücuttan kaybolabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir