Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj aslına bakılırsa makyajsız gibi gözükmek ancak oldukça güzel gözüken, sadeliğin son derece ön plana alındığı ve yine doğal tonlar beraberinde genel olarak gündüz yapılmakta olan bir çeşit makyajdır.

Doğal makyajı yine teninizin tonlarına en yakın olan malzemeler beraberinde yapabilirsiniz yine doğal güzelliğinizi de yine doğal makyaj ile ön plana alabilirsiniz.

Doğal makyaj yapabilmeniz açısından ihtiyacınız olan cilt tonlarınıza en iyi tonda giden hafif mat bitişli bir çeşit fondöten, toprak tonlarında far çeşitleri, dudak renginize oldukça yakın bir tonda yine ruj dudak kalemi ve isteğe göre de rimel beraberinde ince çekilmesi şartı ile eyeliner olabilir.

Doğal Makyaj Teknikleri

Doğal makyajın amacına gelirsek makyaj yokmuş kadar oldukça ince tiplerde az ama var olduğunu da gösterebilecek kadar gözüküyor. Makyaja başlamak açısından ilk yıkayıp cildinizi temizlemeniz gerekiyor sonrada kurulayın.

Her zaman kullanmış olduğunuz nemlendiriciniz ile de cildinizi güzel bir şekilde nemlendirin ve yatıştırın. Sonra da fondötenden alıp biraz yüzünüze uygulama işlemini yapın. Fondoten uygulaması bitince de yine göz makyajına geçebilmeniz mümkündür.

İlk olarak krem renk tonlarında farı göz kapağınıza yapabilirsiniz ve onun arkasından da yine toprak rengi olan farı alıp gözünüzün dış bölgelerinden iç bölgelere gidecek şekilde yayarak uygulama işlemini tamamlayın. İhtiyaca göre de yine renk koyuluğu açısından bu işlemi tekrar etmeniz de mümkündür.

Diğer Gözünüz İçinde Makyaj Yapıp Dudaklara Geçin

Göz makyajınızı diğer gözünüz için de yapın ve dudaklara geçin. Uygun renkte dudak kalemi beraberinde dudak çevrenizi boyamalısınız ve aynı renk bir çeşit ruj ile birlikte dudağınıza sürmeniz gerekiyor.

Eğer rujun kalıcı kalmasını istemekteyseniz dudak kaleminizi yine dudağınızın tamamına sürünce ruju uygulayın. Sonrada kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Dudaklarınızı da bitirince sıra kirpikleriniz eve yine eyeliner çekme işlemine geldi. Hangisi sizin için daha kolay ve basit ise ilk ondan başlamanız gerekiyor.

Kısa kuyruklu ince eyeliner modeli doğal makyaj açısından güzel tercih. Eyeliner modelleri göz şekillerine göre de çeşitlendirilerek belirlenebilmektedir.

Eğer ki eyeliner sürmeyi istemiyorsanız yine bu adımı da atlatıp direkt rimel sürme aşamalarına da geçmeniz mümkündür. Rimel sürüyorken dikkat etmeniz gereken unsur kirpik diplerinden kirpik uçlarına kadar kirpiklerinizi de tararmış gibi rimeli uygulamanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir