Diyetsiz Kolay Kilo Vermenin Altın Yolu!

Hepimizin de bildiği üzere diyet yapmamız oldukça uzun bir zaman dilimidir. Her insan diyet programlarına ayak uyduramayabilir bunun sebebi her insanın sindirim sistemi ve yine her insanın metabolizması maalesef aynı değil. Diyet yapmadan kilo vermenin mümkün olup olmadığına gelirsek aslında mümkündür. 

Gündelik olarak yemek programınızı gözden geçirmelisiniz ve bu besin değerlerini toplayarak gerek duymuş olduğunuz besin değerlerine eş değer olan besinleri gündelik yemek programınızı tekrar oluşturun. Önemli olan hangi çeşitler de gıda tükettiğiniz değil hangi oranlarda gıda tükettiğinizdir. 

Tabi ki de sadece bunlar il sınırlı kalmıyor düzenli olarak yapmaya çalıştığınız egzersizlerde de yine sizlere artı değer katar ayrıca kilo vermeniz konusunda oldukça önemli bir şekilde rol oynarlar. Her gün olmasa dahi bir haftanın 3 ila 4 günü kadar sabah vakitleri kahvaltınızdan sonra 40 – 50 dakikalık bir tempo koşusu, yürüyüş size müthiş derece de vakitten tasarruf ettirecektir ve olumlu bir şekilde etki edecektir. Biz de sizler için diyet yapmayarak kilo verebilmenin nasıl olabileceğini, bunun püf noktalarını detaylıca araştırdık.

Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflanır?

Yemeğinize başlamadan önce yine 10 dakika kadar önce 1 su bardağı kadar ılık su tüketirseniz yemek yeme vaktinizi ertelemiş olursunuz ve aynı oranda tıpkı bir tabak çorba içmiş kadar size doygunluk sağlayacaktır ve daha az yemek yersiniz, doyarsınız.

İnsan vücudunda yine en çok kilo yaptırmakta olan besinler, şeker, un, hamur ve tuzlu olan besinlerdir. Bu besinlerden vazgeçmenize gerek yok ancak bu besinlerin yerlerine tüketebileceğiniz çeşitli besin türlerini tüketebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir yaş pasta 14 tabak kadar nohut yemeği ile aynı kaloriye sahiptir. Bu yaş pastanın yerine sütlü tatlıları da yiyebilirsiniz?

Hem yine tatlınızı yiyorsunuz hem de daha az kalori alıyorsunuz. Önemli olan hangi besinin hangi kalori değerlerinde olduğunu bilmektir. Bu yeter.

Yemek yapıyorken zeytin yağı haricinde hiçbir yağı kullanmamalısınız. Kalori olarak da diğer yağlara göre çok daha az kaloriye sahip olduğu bilinen gerçekler arasındadır. Yine salatalarınızı yapıyorken de yağ koymayın ve nar ekşisi koyarak daha lezzetli yapabilirsiniz. Çok az da zeytin yağı katabilirsiniz. Bu zeytin yağı salatadaki vitaminlerin vücudunuza daha hızlı girmesine olanak tanıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir