Derinde Gezinen Karınca Hissinin Sebebi

Derinde Gezinen Karınca Hissinin Sebebi

Yine deride bir şeyler geziniyormuş hissi genellikle alerjik ve psikolojik sebeplerden dolayı olabilmektedir. Psikolojik sebep olarak bir böceği etrafınızda gördüyseniz eğer vücudunzda çeşitli kaşıntılar, bir şeyler gezinme hissi oluşabilmektedir. Bu yazıda sizlere hangi sebeplerdin dolayı cilte gezinti hissinin oluşacağını anlatacağız.

Yine vücudun üstünde bir şeyler gezinme hissi bit veya böcek benzeri ufak kaşıntılar şeklinde hissedilebilmektedir. Yine bit geziyormuş gibi hissediyor olmanız genellikle yaz aylarında daha çok oluşmaktadır.

Yine yazın insan vücudu sürekli olarak terlediğinden dolayı bu hissi daha çok yaşamaktadır. Yine bu gezinti hissi acı hissine veya sivri bir şeylerin deriye batma hissine kadar dönüşebilmektedir. Kaşıntı ilerleyen dönemlerde insanlarda uykusuzluk da yapabilmektedir.

Deride bir şeyler geziniyormuş hissinin sebeplerine geçelim. Bireyde alerjik etki yaratmakta olan çeşirli çamaşırlar, şampuan, duş jelleri ve sentetik maddeler bu hislerin oluşmasına sebep olabilmektedir. Yine yumurta ve süt ürünlerini yaz aylarında çok tüketirseniz derinizde alerjik etkiye sebep olabilmektedir.

Yine sinirsel ve ruhsal hastalıklarda bu hissi yaşamanıza sebep olabilir. Ciltte döküntülere neden olan bazı egzama ve sedef hastalıkları da bu hissi yaşatmaktadır. Rüzgar benzeri, dış faktörler nedeni ile cildiniz kurumuş ise yine döküntüler oluşacağından dolayı cildinizde bir şeyler geziniyormuş hissini yaşayabilirsiniz. Çeşitli cilt mantarları da meydana gelmeden önce vücudumuzun bazı bölgelerinde bir şeyler geziniyormuş hissi yaşatabilir.

Yine vücudunuzdaki sinir sıkışması, vücut sinyallerinin iletimini yanlış yönlendirebilmektedir ve bu da aynı hisse sebep olabilmektedir. Sinir hasarı, sinirlerin zarar görmesi nedeniyle karıncalanmalar oluşabilmektedir. Ayrıca ciltte böcek geziniyormuş hissiyatını da almanızı sağlayabilmektedir.

Düzensiz Beslenme

Yine aşırı düzensiz beslenmekte ciltte bu gibi hislerin oluşmasına neden olabilmektedir. Besin ve oksijen eksiklikleri sinirlerin çevrelerindeki miyalin kılıflarının beslenmesi gereken oksijenin taşınmamasına sebep olmaktadır. BU da cildinizde iletim, sinyal bozukluklarına neden olmaktadır. Bu da duyu iletiminin problemlerini ortaya koyar. Bu yüzden ciltte bir şeyler geziniyormuş hissi oluşabilir.

Sürekli olarak düzgün beslenmeli ve Omega-3 Omega – 6 yağ asitlerini bolca tüketmelisiniz. Bunları bolca tükettiğiniz takdir de ciltte bu gibi birşeyler gezinme hislerini yaşamazsınız. Deri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir