Deniz Tuzu ile Selülitlere Özel Bakım

Deniz Tuzu ile Selülitlere Özel Bakım

Evet, yaz geldi bayanları yazın plajlarda çıplak gezememelerine neden olan selülit problemleridir. Eğer selülitlerinizden dolayı yazın plajlara inemiyorsanız, inmek için çok farklı yöntemler kullanıyorsanız üzülmenize gerek yok. Bu yazımızdaki bakımları kullanarak selülitlerden bir an önce kurtulmanız mümkün.

İnsanların çoğu selülitin yanlış beslenmeden dolayı oluştuğuna inanmaktadır. Aslında genellikle evet, selülit yanlış ve düzensiz beslenmekten dolayı oluşmaktadır fakat bazı durumlarda da daha farklı sebeplerden dolayı da oluşabilmektedir. Aşırı sinirli , aşırı öfkeli ve stresli olduğumuz zamanlarda da vücudumuzda selülitlerin oluşma ihtimali vardır.

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülitlerin oluşmasını sağlamakta olan yanlış beslenme konusunu herkes biliyor. İlginç olan kısım ise aşırı öfkeli, kızgın olduğunuz vakitlerde de vücudumuz serotonin hormonunu azaltmaktadır ve bununla beraber de vücudumuzun dolaşım sisteminde biraz zayıflama olmaktadır.

Yine karın bölgesinde, kalça bölgesinde ve bacaklarda çeşitli yağlanma problemleri görülebilmektedir. Sonuç olarak dolaşım sistemimiz çok daha fazla yavaşladığından dolayı o portakal kabuğu görünümlü çeşitli selülitler meydana çıkmaya başlamaktadır.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitlerden kurtulmanın birbirinden farklı enteresan yolları bulunmaktadır. Bunlardan en iyilerini açıklayacağız. Düzenli olarak her gün 1 saat boyunca tempolu bir şekilde yürüyüş yapmanız oldukça iyi olacaktır.

Vücudunuz sıcak olduğu zamanlarda selülitli olan bölgelere özel masajlarda yapabilirsiniz. Yine masaj için de ipek keseler kullanmanız çok daha iyi bir yöntem olacaktır. Bir kese beraberinde güzel bir şekilde masaj yaparsanız ve bu masaj da en az 5 dakika sürerse faydasını görebilirsiniz.

Selülitlere Özel Bitkisel

1 kilo deniz tuzu, bir kahve kaşığı portakal yağı, lavanta, 5 damla biberiye yağı, 10 damla havuç yağı, 9 damla greyfurtun öz suyu, 1 çay kaşığı da zencefil ve yine 1 çay kaşığı yeşil çay suyuna bir damla kadar limon da kattığınız zaman karışımımız hazır olacak. Bu karışımı karıştırdıktan sonra selülitli olan bölgeye dairesel hareketler ile yedirmelisiniz.

Ama bu karışımj ilk olarak 1 hafta kadar dolapta beklemelidir. Buz dolabında bekledikten sonra selülitli bölgenize sürmelisiniz. Yine bu karışımı cildinize uygulamadan önce ufak bir noktada test etmelisiniz ki eğer alerjiniz var ise bunu önceden öğrenmelisiniz ve uygulamayı kesmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir