Deniz Tuzu İle Peeling

Deniz tuzunun cilde faydaları saymakla bitmez ve cildinize ciddi anlamda mucizevi etkiler sunmaktadır. Deniz tuzu bütün bunlardan önce kan dolaşımını hızlandırmaktadır ve oldukça şifalıdır. Bunun sebebi bir bölgede bulunan kan dolaşımının hızlanması demek o bölgeye çok daha fazla oksijen gidiyor olması demektir.

Bu da yine o bölgede bulunan yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesi anlamına gelmektedir ve yine cildinizde bulunan çeşitli bozuklukların da önüne geçmiş olursunuz. Çünkü bu bölgelerde kan dolaşımı hızlanmıştır ve artık daha fazla oksijen gidiyordur. Oksijen vücudumuzun tamamı için olmazsa olmazlardandır.

Deniz tuzu içerisinde birbirinden farklı faydalı mineraller barındırmaktadır ve bu mineralleri içerdiğinden dolayı cildin kendisini yenilemesine yardımcı olmaktadır ve bu sayede de ciltte bulunan yaralar ve lekeler oldukça hızlı bir şekilde iyileşmektedir.

Deniz Tuzu İle Peeling İşlemi

Daha önceden de belirttiğimiz gibi deniz tuzunu kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Yine deniz tuzunu saç ve tırnaklar içinde kullanabilmeniz mümkün.  Bir çay bardağı kadar zeytinyağı, kayısı yağı ve deniz tuzunu karıştırın. Yavaş ve dairesel hareketler beraberinde deniz tuzunu yüzünüze yedirerek sürün bu karışımı yüzünüzde 30 dakika kadar bekletin ve yine yüzünüzü güzel bir şekilde durulayın. Bu peelinge kayısı yağı eklediğiniz zaman yatıştırıcı etki verecektir.

Ayrıca zeytinyağı da cildinizi hem besleyecek hem de deniz tuzunun cilt üzerinde oluşturabileceği kızarıklıkları önleyecektir. Yine bir farklı tarif ise 4 çay kaşığı kadar lavanta, 2 çay kaşığı ardıç tohumu yine bir çay bardağı kadar da deniz tuzu. Bu malzemeleri karıştırın ve içerisine biraz zeytinyağı damlatın. Bütün malzemeler karışmış ve karışımımız hazır olduktan sonra bu peelingi yüzünüze sürün.

30 dakika beklettikten sonra yüzünüzden temizleyin ve aktif olan yüzünüzdeki kızarıklıkları, sivilceleri ve akne izlerini de ortadan kısa sürede kaldıracaktır. Bu karışımı yüzünüze sürmeden önce yüzünüz yerine vücudunuzda farklı bir bölgeye sürün ve alerjik etki yapıp yapmayacağını kontrol edin. Eğer cildinize alerji etkisi yaparsa bu karışımı kullanmayın.  Her cilt tipi ile uyumlu olmayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir