Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları 2022

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Çörek otu özellikle de antik çağlardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktaydı. Bu nedenle oldukça mucizevi bir bitkidir. Çörek otu çok öncelerden beri insan vücudunun çeşitli hastalıklar ile mücadele edebilmesi açısından sürekli olarak kullanılırdı. 

İçerisindeki bileşenler sayesinde de insan vücuduna oldukça faydalıdır. Bilim adamları ve araştırmacılar çörek otunun mucizelerini hala araştırmaktalar.

Çörek otu içinde B, A ve C vitaminleri gibi birbirinden faydalı vitaminler bulunmaktadır bunlara ek olarak potasyum, magnezyum ve çinko benzeri birçok bileşende vardır.

İnsan vücuduna fayda sağlamakta olan Omega-8 ve Omega-3 benzeri yağ asitleri de vardır. Çörek otu içerisinde karbonhidrat da bulunmaktadır.

Çörek Otu Yağının Hazırlanışı

Çörek otunun yağı da insan vücuduna oldukça faydalıdır yine çörek otu insan cildine de fayda sağlamaktadır. Bu yüzden çörek otunun yağını cildimize uygulayabilir ve çörek otu mucizelerini cildimizde de görebiliriz. Çörek otu ince bir şekilde kıyılmakta ve bir şişe içerisine doldurulmaktadır.

Üstüne de saf zeytinyağı eklenmektedir ayrıca şişe güneş gören bir noktaya koyulur. Bu işlem yine 1 hafta kadar sürmektedir. 1 hafta sonra karışım süzülmektedir ve süzüldükten sonra da bir kaç kez tülbentten geçirilir.

Yine bütün bunlara rağmen içerisinde ufak parçalar kalabilmektedir eğer parçalar kalırsa kullanılmaması iyi olur. Eğer siz bunlarla uğraşmak istemiyorsanız direkt olarak aktardan da çörek otu yağı alabilirsiniz.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Yine birçok ünlü artistler de dahil olmak üzere çörek otu yağından faydalanmaktalar. Yine bir deri hastalığı olan sedef probleminin de iyileştirilmesine büyük katı sağlamaktadır.

Ayrıca egzama benzeri hastalıklar içinde kullanılmaktadır. Yine ayaklarda oluşan mantarlara da oldukça iyi geliyor. Sivilcelere, aknelere karşı da çörek otu yağı kullanırsanız sivilcelerin kısa sürede ortadan kaybolduğunu, aknelerin iyileştiğini fark edebilirsiniz.

Çörek otu yağını uygulamak için bir pamuğa biraz damlatın ve yüzünüzün çeşitli bölgelerine masaj yaparak yedirin. Yüzünüzde 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüz çörek otu yağını emecektir. Sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz. Yüzünüzü duruladıktan sonra da havlu ile kurulamanız önerilir.

Yaklaşık olarak 1 ay kadar ayda 10 kez bu işlemi yaparsanız cildinizdeki birçok problemlerden kurtulacağınıza emin olabilirsiniz. Yine cildinizdeki kaşıntılara da çörek otu yağını kullanabilirsiniz.

Eğer cildinizdeki kaşıntılar için kullanacaksanız noktasal olarak kullanmanız tavsiye edilmektedir. Yani kaşıntı hangi noktada ise o noktaya çörek otu yağını sürerek 1 0 dakika bekletmeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir