Çocuk Odasına Halı Kilim Seçimi Nasıl Yapılır?

Kesinlikle çocuk sahibi olmanın en güzel yanlarından biri çocuğunuza renkli,aydınlık ve ferah bir oda dekore etmenizdir.Bu hem sizin içinizdeki çocuğu uyandırır ve bu işlemi gerçekleştirirken en az bir çocuk kadar sizde sevinirsiniz. Öncelikle ilk başta ve en hassas olmamız gereken konu çocuk odasına alacağımız tül,perde,aksesuar,halı vb eşyaları seçerken olabildiğince zararlı ürünlerden kaçınmaktır ve kaliteli ürünler tercih etmektir.

Anne ve baba adaylarımız çocuklarına oda dekore ederken bir diğer dikkat edilmesi gereken konularda çocuğunuzun konforu olmalıdır. Onun daha çok küçük olduğunu ve bizimle aynı zevklere sahip olmadığını hatırlatmak isterim.

Çoğu anne çocuğuna yaptığı alışverişte biraz kendini kaptırarak kendi zevkine göre de çocuk odasına eşya almaktan kendini alı koyamaz.İşin özü şu ki bu yazımda sizlere bir çocuk odası dekore ederken ve halı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir.

Neden mi halı diye belirtiyorum özellikte çünkü çocuğunuz hele ki emekleme dönemindeyse çocuğunuz sizden çok halıyla temas kuracaktır ve eminim ki hiç bir anne bakteri barındıran bir halıyı çocuğunun odasına koymak istemez.

Konuya girecek olursak bir çok anne çocuğunun odasına sırf güzel gözüksün diye uzun tüylü halılar almaktadır ve bu tercih oldukça yanlıştır. Size tavsiyem çocuğunuzun odasına kesinlikle antialerjik ve antibakteriyel halılar tercih etmenizdir.

Çocuğunuz için bir yandan daha düşünecek olursak çocuğunuz yere düştüğünde halının üstünün yumuşak dokudan olması da sizin için atlanmaması gereken bir detay olmalıdır. Bir önerim daha halınızın altı kesinlikle kaygan olmamasıyla birlikte sert bir yapıya sahip olmamasıdır.

Çocuğunuz büyüdükçe evin içinde daha çok koşmak ve sürekli bir şeylerle uğraşmak isteyecektir. Bunlardan dolayı sizlerde şimdide bu gibi durumlara karşı önlem olarak yere sabitlenmiş veya kaymayan halı tercih etmeniz önemli bir unsurdur. Bunları nerden bulacağız peki diye soracak olursanız çocuklar için tasarlanmış ve aynı zaman hijyenik halı üreten bir sürü firma bulunmakta.

Bir yandan da bu firmaların hepsine güvenmemek gerekir. Hijyenik olarak satış yapılan halıların çoğu bu yönde değildir bunun için ise ilk yapacağınız şey kaliteli ve güvenirliliğini kanıtlamış markalar seçmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir