Cilt İçin En Çok Tercih Edilen Kürler

Cilt İçin En Çok Tercih Edilen Kürler

Herkes çok sağlıklı, ışıl ışıl parlayan mükemmel bir cilde sahip olmak ister. Oldukça sağlıklı bir cilde sahip olabilmek aslında çok da zor değildir. Hangi cilt tipine ait olduğunuzun oldukça önemi vardır. Hangi cilt tipine sahipseniz o cilt tipine göre bakım ürünleri kullanılacaktır.

Yine cilt bakımında kullanılması gereken en önemli unsurlardan biri de doğal, bitkisel kürlerdir. Kozmetik ürünler her ne kadar fayda sağlasalar da yine içlerinde aşırı kimyasal barındırdıklarından dolayı saçlarımıza ciddi anlamda zararlar verebilmekteler. Kozmetik ürün kullanırken o yüzden çok bilinen, herkes tarafından tercih edilen kürleri tercih etmeniz oldukça iyi olacaktır.

Birçok insanda pahalı olan kozmetik ürünlere para vermemek adına genellikle doğal kürleri tercih ediyorlar. Bizlerinde size tavsiyesi doğal kürler olacaktır. Günlük olarak cilt bakımınızı yapmanız, cildinize ilgi göstermeniz neticesinde cildiniz oldukça güzelleşecektir. Normalde 4 cilt tipi bulunmaktadır. Yağlı, kuru, karma ve normal olarak değişen bu cilt tiplerinden birini tercih etmelisiniz.

Siyah Noktalara Özel Yoğurt ve Limon

Siyah noktalar her insanın çokça çektiği problemlerin başında gelmektedir. Özellikle de yağlı cilt tipine sahip olan bireylerde siyah noktalar oldukça fazla görülmektedir. Eğer siyah noktalarınız var ise limon ve yoğurt kürü tam size göre olacaktır. Bir kase içerisine bir çorba kaşığı kadar limon ve üç çorba kaşığı kadar da yoğurt koyun ve bunları karıştırın .

Elde ettiğiniz malzemeyi krem kıvamına getirdikten sonra yüzünüze güzel bir şekilde sürün. Yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın. Durulama işlemi bitince bir havlu ile yüzünüzü kurulayabilirsiniz.

Cilt Nemlendiren Yumurta Kürü

Kuru ciltlerde yine yağlı ciltler gibi neme ihtiyaç duyarlar. Kuru ciltlere özel birbirinden farklı kürler de bulunmaktadır. Kuru ciltler genellikle dökülme sorunu yaşarlar. Bunun için cildi nemlendirmek gereklidir. Kuru cilt tiplerini nemlendirmek için yumurta sarısı ve süt kullanacağız.

Bir kase içerisine bir yumurta sarısı koyun ve bir bardak süt dökün. Bunları karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. Yine yüzünüze pamuk yardımı ile de uygulayabilirsiniz. Yüzünüze uygulama işlemi bittikten sonra 10 dakika kadar yüzünüzde bekletin.

Fark edeceksiniz ki cildinizde gerginleşmeler olacaktır. Bu gerginleşmeyi hissettiğiniz zaman nemlendiricinizi yüzünüze sürebilirsiniz. Nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirdikten sonra artık uyuyabilirsiniz. Bu maskeleri de ayda 4 sefer uygulamanız cildiniz için oldukça faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir