Cilt Beyazlatıcı Altın Maske Formülü

Kadınlar çok eski zamanlardan beri ciltlerinin güzelliği için sürekli olarak çeşitli doğal yöntemlere başvurmuşlardır. Genel anlamda kadınlar cilt güzelliği için sürekli olarak bir arayış içerisindeler. Özellikle de kadınların sürekli şikayet halinde oldukları cilt rengi de günümüzde halen problem olarak yaşanmaktadır.

Yine çeşitli doğal maskeler ile cilt rengi açılabilir ve cildiniz çok daha canlı, beyaz görünebilir. Bazı kadınlar ciltlerinin daha beyaz olmasını istiyorken yine bazı kadınlar da ciltlerinin çok daha bronz olmasını isteyebilirler. Bu yazımızda sizlere cilt beyazlatıcı birbirinden güzel maskelerden bahsedeceğiz. Bu maskeleri uygulayarak kısa sürelerde cilt renginizin açılmasını sağlayabilir ve daha canlı güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Beyazlatma Maskesi

Güzellik ve çok daha beyaz bir yüz için pirinçten faydalanmak oldukça akıllı bir iş olacaktır. Pirinç maskesini hazırlamak için bir kase içerisine bir avuç kadar priniç koymalısınız. Pirincin yüzeyini de kaplayacak şekilde su ilave etmeniz oldukça iyi olacaktır. Bir kaşık yardımı ile beraber de elinizle pirinci  bir süre kadar karıştırmanız iyi olacaktır.

Bu karıştırma neticesinde de ortaya daha beyaz bir su çıkacaktır. Suyun biraz da bulanık görülmesi gerekmektedir. Sonrasında bu suyu bir kap içerisine boşaltın ve pirinç suyu beraberinde cildinizi yıkayın. Yine bu suyu pamuğa dökerek pamuk ile de yüzünüze baskı halinde uygulayabilirsiniz.

Yine yüzünüzde kalıcı etki oluşturmak için kurulamamanız önerilmektedir. Bırakın beyaz su kendi kendine kurusun. Sonrasında cildinizi durulayabilirsiniz.

Maskenin Cilde Faydaları

Yine bu maskenin cilde oldukça fazla faydası vardır. Pirinç cildi doğal olarak beyazlatır ve cildinizi ciddi anlamda beslemektedir. Pirinç ayrıca insan vücudunda da gerekli olan besin maddelerinden biridir. Çok daha önceki zamanlarda da yaşamakta olan kadınlar da ciltlerinin güzelliklerini tamamen pirinç maskesinden alırlar.

Günümüz çerçevesinde de bazı bilim adamları pirincin cilde oldukça fazla faydası olduğunu kanıtlamış bulunuyorlar. Pirinç maskesi ayrıca evdeki malzemelerden çok daha hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulabildiği için pratik bir maskedir. Ayrıca fiyatı da ucuz olduğundan dolayı cep yakmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir