Çilek Yağının Cilde Mucize Faydaları 2022

Çilek Yağının Cilde Mucize Faydaları

Yaz meyvelerinden en çok tercih edilen meyve yine çilek olarak bilinmektedir. Bilimsel olarak da yine gül ile familyaya ait olmakta olan çilek içermekte olduğu A ve C vitamini ayrıca B12 vitaminleri sayesinde ciddi anlamda magnezyum, fosfor, sodyum ve demir gibi bileşenlere sahiptir ki bunlarda çok şifalıdır. Çileğin cilde en önemli faydası cildimizi temizleyerek, sivilceleri gideriyor olmasıdır. İçermekte olduğu C vitamini beraberinde cilde uygulandığı takdir de cildimize aşırı parlaklık, sağlık vermektedir ve çilek yağının cildimize daha farklı faydaları da bulunmaktadır.

Ciltte yer alan aktif sivilcelerin de tam anlamıyla giderilmesi hususunda büyük bir başarı sağlamaktadır. Sivilceleri ve akneleri ortadan kaldırarak cildin  daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Yine ölü hücreleri de cildimizden temizlemesi ile de çilek cildimize son derece faydalıdır.

Birkaç damla çilek yağını yine iki tatlı kaşığı kadar bal içerisine ekleyerek yine oldukça güzel bir cilt maskesi elde etmiş olursunuz. Bu maskeyi de günlük olarak cildinize uygulamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak önce vücudunuzun farklı noktasında test edin eğer alerjiniz olduğunu fark ederseniz, yani kızarıklıklar veyua kabarmalar oluşursa alerjiniz var demektir ve bu maskeyi kullanmamalısınız.

Cildimizi Güneşten Koruyor

Yine çileğin bir diğer en önemli özelliği cildimizi güneşin zararlı ışınlarından profesyonel bir şekilde koruyor olmasıdır. UV ışınlarının cildinizde çeşitli olumsuz etkileri olabilmektedir. Genel olarak da bu gibi zararlı etkilerden korunabilme adına güneş kremlerini kullanıyor olsak dahi çilek yağı da son derece profesyonel bir alternatif olmaktadır. Yine bir pamuğa çilek yağını sürerek cildinize uygulayabilir ve faydalarını görebilirsiniz.

Cildin Tonunu Ayarlar ve Dengeler

Yine cildimizde bazen ton eşitsizlikleri olabilmektedir sivilce yara izleri gibi bazı leke ve izler renk değişikliklerine sebep olabilmektedir. Çilek yağı da içerisinde elajik asit barındırmaktadır ve bu değişiklikleri ortadan kaldırarak cilt tonunu ciddi anlamda dengelemektedir.  Ayrıca çilek yağı tonik etkisi göstermektedir ve cildinizi ciddi anlamda derinlemesine temizlemektedir.

Bunlara ek olarak yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırmaktadır ki bu da oldukça önemlidir. Yaşlanma belirtilerini anti-aging etkisi göstererek kaldırdığından dolayı cildinizdeki kırışıklık problemleri ile de karşılaşmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir