Bu Yöntemler ile Yaza Fit Başlayın!

İlkbahar mevsimi yine diyet yapabilmeniz açısından oldukça kaliteli bir zaman dilimidir aslında. Kışın alınmakta olan birçok kilo gruplarını yaz zamanlarına kadar verebilirsiniz. Bu aylar tam zamanıdır aslında. Hafif gıdaların, sebzelerin, meyvelerin oldukça bol bulunduğu bir aydayız. Bu gıdalar ile beslenip aynı oranda zayıflama yöntemlerini de yaza kadar kolay bir biçimde yapıp kilo verebilmeniz mümkündür.

Bol Bir Şekilde Su Tüketin!

Açlık hissi beraberinde susuzluk hissi de birbirine karışabilir. Bu oldukça sık rastlanılan bir durum bu sebeple acıktığınızı hissettiğiniz her daim bir şeyler yemeden önce su için bolca. 5 dakika sonrada açlık hissinin azaldığına şahit olabilirsiniz.

Bitki Çaylarını Sık Tüketin!

Bitki çayları iştah kontrolünüz açısından önem arz ederler. Oldukça sık bir biçimde bir şeyler atıştırma arzunuz var ise bitki çayları sizi olduklça yüksek oranlarda kalori almaktan olumlu oranlarda korur. Bunun sebebi bitki çayları iştah kontrolünüzü tam anlamıyla yapabilmenize olanak tanır.

Özellikle de yeşil çay, beyaz çay metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakma kapasitenizi de yüksek oranlarda arttırmaktadır. Gün içerisinde 3 -4 bardak kadar bitki çay tüketmenizin size oldukça fazla faydası bulunmaktadır.

Yatmadan Önce Bunlar!

Yatmadan önce bir şeyler tüketmek yağlanmanızı yükseltir. 1 saat önceye kadar yemek yemeyi bırakmanız ve öyle yatmanız gereklidir. Kan şekeriniz ne kadar yüksek yatarsanız yağ yakma oranınız da o kadar azalmaktadır. Bunlara ek olarak vücut alınmakta olan gıdaları yağa dönüştürmektedir.

6 Saat Uyku Şart!

Yapılmakta olan profesyonel araştırmalar enticesinde 5 -6 saatten az uyuyan bireylerin günde 500 kalori çok daha fazla tükettiği tespit edilmiştir. Uyku kalitesini de yükselterek uyku düzenini oluşturmanız oldukça etkili bir zayıflama biçimidir.

Şekere Çok Dikkat Edin!

Her acıktığınız zaman canınız tatlı çekebilir. Bunun adı tatlı krizi diyebiliyoruz. Şekerli gıdaların kan şekerini hızlı bir şekilde yükselterek yine aynı oranda hızlı bir şekilde düşürdüğünü belirtmemizde bir problem yok sanırım. Beslenme hayatınıza yine şeker oldukça yüksek oranlarda sokmadığınız zaman çok daha kolay bir biçimde kilo verebildiğinize şahit olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir