Alively Uygulaması Canlı Yayın Neden Tercih Edilir?

Alively Uygulaması Canlı Yayın Neden Tercih Edilir?

Canlı yayın uygulamaları oldukça yaygın olarak kullanılmaya başladı ve pek çok uygulama da kendini güncelleyerek canlı yayın kullanmaya başladı. Alively bir canlı yayın uygulamasıdır. Uygulama Facebook’un eski çalışanları tarafından üretilen bir uygulamadır ve her geçen gün kendini geliştirerek büyüyen bir uygulamadır. Şuan sadece Apple kullanıcılarının sahip olduğu bu uygulama Android kullanıcıları için de sunulacak.

Alively ve Kurucuları

Alively aralarında Vadim Lavrusik‘in de bulunduğu eski Facebook çalışanları tarafından kuruldu. Ray Lee, Vadim Lavrusik ve Vincent Tuscano tarafından kurulan Alively uygulaması Periscope uygulamasının tahtını sarsacağı konusu ile konuşuluyor. Bu uygulama sayesinde insanlar arkadaşlarına canlı yayın yapabiliyor.

Bu canlı yayının en önemli özelliği ise belli bir arkadaş çevresi için ya da belli bir grup için yapılabiliyor olması. Yapılan canlı yayınlarda yorum özelliği de bulunuyor. Bir diğer önemli özellik ise yapılan canlı yayınların telefona kaydedilebiliyor olması.

Ancak videoların telefon hafızasında çok fazla yer kaplaması sorunu da kurucular tarafından düşünülmüş. Bunun için Alive sunucuları yüklemeniz yeterli oluyor. Bu sunucular sayesinde videoların telefonda çok fazla yer kaplanması önlenmiş oluyor.

Şuan için sadece iOs kullanıcıları için sunulan bu uygulama yakında Android kullanıcılarına da sunulacak. Android işletim sistemine kısa zamanda ulaşacak olan bu uygulama oldukça kendini geliştirecek ve daha geniş bir kitleye hitap ediyor olacak.

Canlı Yayın Uygulamaları Neden Tercih Ediliyor?

Alively uygulamasının resmi sitesinde yazılan açıklamada bütün anıların özel olduğu ve anıları paylaşmasının kişileri birbirine bağladığını söylüyor. İnsanlar anılarını unutmak istemiyor ve gerçek zamanlı olarak insanlar ile paylaşmak istiyor.

Böylelikle yüksek kaliteli Alive uygulaması ile insanlar her türlü anısını arkadaşlarıyla paylaşacak ve unutulmaz bir hale getirebilecekler. Bu anıların sadece istenilen arkadaşlarla ve istenilen bir grup ile paylaşılması da uygulamanın en ilgi çekici noktası oluyor. Kaçırılan videolar ise daha sonradan izlenebilecek.

Anıları paylaşmanın kolay ve eğlenceli yolunu Alively uygulaması ile mümkün olduğu belirtiliyor. Bu uygulama sayesinde fotoğraf çekmeden önce göndereceğiniz kişileri seçebiliyor ve anında kayıt başlatabiliyorsunuz. Kayıt sırasında da anınızı paylaşmak istediğiniz arkadaşlarınızı ya da grubunuzu seçebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir