Ağdanın Verdiği 7 Zarar 2022

Ağdanın Verdiği 7 Zarar

Vücuttaki istenmeyen bazı tüylerden kurtulabilmek ve çok daha pürüzsüz, oldukça çekici bir cilde sahip olabilmek yine yıllardır tercih edilmekte olan uygulamaların arasında yer alan en popüler uygulama ağdadır. Yine uzun dönemlerdir bayanların en sık kullanmakta olduğu yöntemlerden biri ağdanın avantajları oldukça fazla ancak avantajlarından çok da zararları da bulunmakta. Bu zararlar ile karşılaşmamak veya karşılaşmak aslında size bakıyor.

Ağdayı eğer düzgün kullanırsanız ve kullanımını tam olarak bilerek kullanırsanız aşırı ciddi zararlar vermez. Fakat birçok kişi ağdayı yanlış kullanıyor ve bunun sonucunda da cildinde çeşitli problemler ile uğraşıyor.

Ciltte Sarkmalara Neden Oluyor

Ağdanın yine uzun dönemler boyunca kullanımı ve aşırı sık bir şekilde ağda yapılması cilt üstünde bazı sarkmaların oluşmasına neden olabilmektedir. Cildinizi çekici bir hale sokmak isterken yine ağdanın oldukça yanlış bir şekilde kullanımı sonucunda sarkmalar ile karşılaşabiliyor ve yine cildinizdeki güzelliği tez zamanda kaybedebiliyorsunuz. Bu sebeple vücudunuza oldukça sık ağda yapmamalı ve bazen daha farklı yöntemleri kullanarak tüylerden kurtulmalısınız.

Enfeksiyon Riski

Yine aşırı sıcak olan ağdanın sağlık için ciddi riskleri olabilmektedir. Ağdanın bilinçsiz bir biçimde kullanılması neticesinde ciltteki gözenekler açılmaktadır ve bu da enfeksiyona zemin hazırlamaktadır. Eğer enfeksiyon erken zamanda fark edilerek müdahale yapılmazsa bunun neticesinde ciddi sağlık problemleri de oluşabilmektedir.

Damarlar Genişliyor

Sıcak ağdanın düzgün yapılmaması nedeni ile ciltte gözeneklerin açılması ile beraber damarlar da genişlemektedir. Bu da varis benzeri ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır.

Kızarıklıklar

Kızarıklıklardan bahsetmeye zaten gerek yok. Ağda yapan birçok kişinin cildinde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Eğer ağda bilinçsiz bir şekilde yapılırsa bu kızarıklıklar çok daha şiddetli bir şekilde baş gösterebilmekte ve kişiyi oldukça rahatsız edebilmektedir.

Güneş Lekeleri

Yine ağda yaptığınız dönemlerde cildiniz üstünde ölü deri ile beraber ağdayla vücttan atılır. Bununla birlikte de güneşe maruz kaldığınız takdir de vücudunuzda çeşitli lekeler oluşabilmektedir. Yine ölü derinin vücuttan çıktığı noktalar da çok daha farklı renkler görünebilmektedir. Yine ağdanın bu yüzden her bölgeye yapılmaması ve yapılacaksa da oldukça dikkatli bir şekilde yapılması önemli bir husustur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir