Adaçayı Yağının Cilde Faydaları

Adaçayı aktarlarda çok sık bir şekilde karşımıza çıkmakta olan ve insan sağlığı açısından da son derece faydalı olan bir çeşit bitki türüdür. Adaçayı yağı yine adaçayı bitkisinden elde edilen bir çeşit yağdır ve adaçayı yağının da insan sağlığına ciddi anlamda güzel etkileri vardır.

Adaçayı yağının diğer adı ise elma yağıdır. Adaçayı yağının kokusu oldukça rahat bir şekilde ayırt edilebilmektedir. Adaçayı yağı bilimsel olarak da araştırıldığı zaman cilde oldukça fazla faydası olduğu ispatlanmıştır. İçermekte olduğu antioksidanlar ile beraber yüksek oranda yaşlanma belirtilerini gidermektedir. Yine adaçayı yağı cilt bakım ürünleri arasında yaşlanma karşıtı olarak birçok ürünün içerisinde barınmaktadır.

Adaçayı Antioksidan Özelliği

Vücudumuzdaki oksidanlara karşı savaşmaktadır. Yine adaçayı yağı içermekte olduğu antioksidan özelliği sayesinde ciltteki sarkmaları, kırışıklıkları da ciddi anlamda önlemektedir ve vücudumuzu yaşlanmaya karşı direnç kazandırmaktadır. 

Yine cildimizdeki sivilcelere oldukça iyi geldiği ve akne izlerini de ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Aslında adaçayının cilde saydığımızdan daha fazla etkisi vardır ancak günümüzde insanlar tarafından sadece boğaz ağrısında ve boğaz iltihabında kullanılmaktadır sıklıkla.

Doğumdan Sonra Adaçayı

Özellikle de doğum sonrası çatlaklarını da ortadan kaldırdığı için adaçayını mutlaka tercih etmelisiniz. Yine antioksidan bileşenler doğum sonrası oluşan çatlakları, kırışıklıkları ve çatlakları ortadan yavaş bir şekilde azaltmaktadır. Yine yara izlerini de tedavi etmesiyle bilinmektedir.

Yine adaçayı yağı saçlarımızın kepeklenmesinin önüne geçer. Eğer düzenli olarak saçlarınıza uzun aralıklar ile adaçayı yağı uygularsanız saçlarınızın kısa sürede daha güçlü bir hal aldığına ve çok daha gür uzadıklarına şahit olabilirsiniz. Adaçayı ile saçlarınız oldukça parlak ve gür olacaktır. Saçlarınızı daha da gürleştirmek ve çok daha kalın hale getirmek istiyorsanız adaçayı yağını saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç diplerinize de aralıklarla masaj yaparak adaçayı yağının yedirmeniz tavsiye edilir. Bu şekilde yaptığınız da saç dipleriniz, saç kökleriniz de çok daha güçlenecektir. Yine adaçayı yağını özellikle de kışın kuruyan pul pul dökülen cildiniz için de kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kışın kullandığınız takdir de adaçayı yağı cildinize çok faydalı olacaktır. Sadece yağını değil adaçayı içeceğini de kışın kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir