30 Yaş Üzeri Ciltte Dikkat Edilmesi Gerekenler

30 Yaş Üzeri Ciltte Dikkat Edilmesi Gerekenler

30 yaş ve üzeri insanların ciltleri artık yerine oturmuştur. 30 yaşına kadar yapmış oldukları cilt bakımlar veya yapmamış oldukları bakımların zararlarını artık görmeye başlarlar. Bazı 30 yaşındaki insanlar 20 yaşında gibi görünebiliyorken bazı insanlarda 45 50 yaşında gibi görünebilmektedir.

Kısacası 30 yaş cildin tam oturduğu vakittir ve bu saatten sonra 30 yaşını aşmış olan insanların ciltlerine çok daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Cildinize gereken özeni gösterdiğiniz takdir de çok daha güzel, genç ve gergin bir cilde sahip olursunuz. Çeşitli kırışıklıkların oluşma belirtileri yine insanların mimiklerini kullanım oranı ile alakalıdır.

Cilt Bakımına Daha Çok Dikkat Edin

Örnek verecek olursak normalden fazla olarak sürekli bir şekilde kaşlarını kaldırarak konuşmakta olan bireylerin ilk olarak alın bölgelerinde çeşitli kırışıklıklar oluşmaktadır.

Buna ek olarak kaşlarını sürekli bir şekilde çatmakta olan bireylerde de iki kaş aralarında izler oluşur. Seneler sonra da bu kırışıklıklar kendini göstermeye başlar. Yani 30 yaşına uylaşan insanların artık mimik kullanım oranlarıyla alakalı olarak kırışıklıkları ortaya çıkacaktır. Bu yüzden 30 yaşınızdan sonra mimiklerinizi kullanırken çok daha dikkatli olmalısınız.

Yine alkol ve sigara gibi alışkanlıkları olan bireylerin ciltleri çok daha erken çökecektir. Bunun sebebi bu gibi kötü alışkanlıklar insan yapısına aşırı zarar vermektedir. Cildimiz içerden çökmektedir. Yine yaz aylarında güneş ışınlarına aşırı maruz kalan insanlarında ciltleri oldukça erken çökecektir. Erken yaşlanma bu gibi bireylerde daha sık görülür.

Yine 30 yaşını aştıktan sonra cildinizi soğuk ve sıcaktan dikkatli bir şekilde korumalısınız. Aşırı soğuk ve aşırı sıcağa maruz kalmamalı ve cildiniz için gerekli bütün önlemleri almalısınız. 

Doğal Maskeler

Yine 30 yaşınızı aştıysanız özellikle de doğal maskeleri daha çok tercih etmelisiniz. Kimyasallar artık cildinize daha çok zarar verecektir ve cildinize verdikleri zararların etkilerini de çok daha fazla görebilirsiniz. Bu yüzden oldukça dikkatli olmalısınız. Cildinize gelebilecek her türlü zarara karşı çeşitli önlemler almalısınız.

Yine cilt tipinize en uygun olan maskeleri tercih etmelisiniz. Ayrıca kadın erkek farketmez özellikle de sigara kullanıyorsanız, aşırı alkol tüketiyorsanız cildiniz daha çok zarar göreceğinden dolayı çok daha dikkatli olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir