3 Haftada Göbek ve Bel Bölgesini İnceltin

Yazın ortasına gelmiş olduğumuz önümüzdeki günlerde birçok bayan hala dilediği formda değiller ve bu yüzden de şikayet etmekteler. Çoğu bayanlar biraz zayıflamışsa dahi dilediği noktalardan, yine göbek ve bel bölgelerinden incelememelerinden şikayet ediyorlar. Normal diyet programlarında da bireyler zayıflasalar dahi çoğu bireyde genellikle yüz bölgesi incelmektedir.

Fakat aşırı yağlı olan kısımlar yine pek incelmemektedir. Sizlere de tam olarak 3 hafta içerisinde özellikle de bel, basen ve göbek bölgelerinde incelmenize olanak tanıyacak bu programı tavsiye etmekteyiz. Fakat bu güne kadar dikkat etmenizde yarar olan bir şey var sadece diyet ile bölgesel zayıflama olmamaktadır.

Diyet ile birlikte egzersiz ve çeşitli özel bitkisel formüller lazımdır. Bu programı da 3 hafta kadar uygulayarak 21. Günün sonunda da rahatlıkla incelebildiğinizi fark edeceksiniz.

Mekik

Dizlerimiz yine bitişik ve yine ayaklarınız birbirlerine paralel biçimdeyse tabanları da yeri göstermekteyken iki elimizi de esneye koyarak oldukça hızlı bir şekilde ve oldukça sık bir şekilde hareketler ile karnımızı sabah ve akşam 50 kez bu hareketi yapıyoruz.  Bu hareket özellikle de karın kısmındaki kasları kuvvetlendirmektedir ve yağ dokusunu da hareket ettiriyorken yağların yanmalarına da olanak tanımaktadır.

Sopa İle Hareket

Bu harekette de yine sopayı ense kökünüze alarak iki elinize geçiriyorsunuz. Ayaklarınızı yere sağlam bastırarak süratli bir biçimde sola veya sağa doğru çok daha kalçadan yukarı bölgesini hızlı bir biçimde döndürüp birkaç dakika içerisinde bu hareketleri yapıyorsunuz. Yine bu hareketler karın bölgesinin yan kısmındaki kasların şekillenebilmelerini ve göbeğin de erimesine olanak tanımaktadır.

Bel Kasları

Bir tarafta kolumuzu, bükülen diğer tarafta olan dizinize doğru hafif bir şekilde seri hareketler ile yakınlaştırın. Bu hareketleri de yine birkaç dakika dayanabildiğiniz süreler kadar boyunca yapmaya çalışın. Sonrasında diğer tarafta olan ayağınızı ve kolunuzu değiştirmelisiniz. Bu hareket ise karnın yan kısımlarına doğru akmakta olan kasları çalışıyor.

Sabah Sporu Yapın

30 – 40 dakika kadar tempolu yürüyüşler yapmalısınız. Bolcana ter atın. Arkasından yine 15 – 20 dakika kadar da spor yapmalısınız.

Duşta Masaj Yapın Ham ipek kese veya kabak lifi beraberinde 4 dakika kadar fırçalarmış gibi popo, basen, bel sert bir şekilde fırçalayın. 5 dakika kadar da yine susam yağı, biberiye yağı, kekik yağı ve melisa yağı beraberinde bu bölgelere masaj yapmalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir