1,5 Haftada Zayıflatan 11 Öneri!

Artık kilolarınızdan mutlaka kurtulmanızın vakti geldi de geçiyor bile. Uzmanlar ise kilo verme konusunda sizleri diyetlerden önce çeşitli unsurlara dikkat etmeniz ile uyarıyorlar. İlk olarak her sabah kahvaltınızı yaparak güne başlamalısınız. Poça, simit, börek benzeri gıdalardan mutlaka artık vazgeçmeniz gerekiyor.

Sabah yemeklerinde haşlanmış olan yumurtaları yiyin, Bunun sebebi yumurta tükettiğinizde gün boyunca 400 kalori çok daha az tüketirsiniz. Sabah kahvaltılarında maydanoz, tere, dere otu ve üstüne limon suyu sıkılarak tüketin. Bunlar insanları tok tutmaktadır ve yine metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Salatayı Hayatınıza Sokun

Yine her önemli öğüne başlamadan önce yine oldukça büyük bir kase salata tüketin. Sonrasında da diğer yemeklere geçebilirsiniz. Salatanıza da oldukça yüksek oranlarda yağ koymayın. Hatta hiç yağ koymamaya çalışın. Birkaç kaşık yağsız yoğurt eklemeniz olasıdır.  Yine gün içerisinde 2 bardak kadar yoğurt tüketin.

Çeşitli özellikleri sayesinde faydasını görebilirsiniz. Yine özel olarak öğle ve akşam yemekleri beraberinde yoğurt tükettiğiniz takdir de oldukça uzun süre boyunca tok kaldığınıza şahit olacaksınız. Yine 15 gün içerisinde makarna, pilav, bisküvi, tatlı, kurabiye, hamur, kek gibi yemekleri, gıdaları asla tüketmemelisiniz. Yemeğinizin yanında da doyabilmek amacı ile 1 dilim kadar siyah ekmek yiyebilirsiniz. 

Yemek Kuralları Edinin

Bir çeşit yemek kuralları koyun ve bunları mümkün olduğu kadar uygulamalısınız. Sabah vakitlerinde ve yine öğle vakitlerinde çeşitli yemek türleri kabak, kıyma, zeytinyağlı ıspanak, buharda pişen tavuk benzeri yanlarında salata, 1 kase kadar da yoğurt ile 1 dilim ekmek tüketebilirsiniz.

Her yemek vaktinde yine iki bardak kadar su içmelisiniz. Suyun yemek zamanı açısından. Bu sayede yemek hızınızı oldukça yavaşlar ve yine su midenizde hacim kapladığından dolayı çok daha az yemek tüketirsiniz. Yemeğe de başlamadan önce kesinlikle bir bardak kadar sütlü kahve veya ayran tüketebilirsiniz.

Bu sayede iştahınız tam anlamıyla kesilir ve çok daha az yemek yersiniz. Yine artık havalar maalesef ısındı ve yaya olarak yürümeye devam edin. Her gün 30 – 40 dakika kadar tempolu bir şekilde yürümeniz de yoğun oranlarda fayda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir